Koszt prawa jazdy w Krakowie

Prawo jazdy to dokument, bez którego w obecnych czasach naprawdę trudno jest funkcjonować. Świadczy o tym fakt, że posiada go niemalże siedemdziesiąt procent dorosłych obywateli naszego kraju w wieku od dwudziestu, do sześćdziesięciu lat. W Krakowie współczynnik ten jest na najwyższym poziomie. W tym mieście prawo jazdy wychodzi taniej, niż w wielu innych, a co za tym idzie jest wielu kursantów. Samochody ośrodków szkoleniowych możemy spotkać na każdym kroku.

Ile kosztuje prawo jazdy w Krakowie?

prawo jazdy w Krakowie - cenyCeny prawa jazdy w Krakowie są na niskim poziomie, natomiast średni poziom zdanych egzaminów na nieco wyższym, niż w przypadku innych miast. A jak dokładniej wygląda cennik? Jeśli chodzi o prawo jazdy w Krakowie – ceny wahają się od tysiąca czterystu do tysiąca ośmiuset za całość. Nie chodzi o sam kurs, który przeciętnie waha się cenowo od tysiąca do tysiąca dziewięciuset złotych. Do tego dochodzi cała reszta wydatków, które na ogół nie są wpisywane w cennik prawa jazdy, a które kursant musi zapłacić. Między innymi do ceny kursu dochodzi badanie przez lekarza. W większości polskich miast wynosi to dwieście złotych. Poza badaniem lekarskim, które jest na pierwszy rzut oka ważne, musimy zapłacić jeszcze za materiały edukacyjny. Tutaj jest kwestia wydawnictwa, a także jego umowy z ośrodkiem szkolenia kierowców. Poza tym ceny egzaminów, które w całym kraju są na tym samym poziomie – teoria 43 zł, praktyka 143 zł. Kiedy kursant zda prawo jazdy musi je odebrać. Tutaj mamy kolejny wydatek, czyli ponad sto złotych. Przeanalizowane ceny dotyczą całego kraju. Patrząc na sam Kraków ceny są naprawdę konkurencyjne. Zwłaszcza, że wysoki poziom zdanych egzaminów świadczy o jakości nauczania kierowców. Egzamin, który zdamy z pierwszym razem wyjdzie o wiele taniej, niż trzecie podejście. Opłaca się korzystać z tych ośrodków, ponieważ są niezastąpione w kształceniu młodych uczestników ruchu drogowego. W Krakowie nauka jest w pełni kompleksowa, ponieważ jazdy odbywają się na terenie dużego miasta. 

Robiąc prawo jazdy inwestujesz w siebie. Posiadając uprawnienia do prowadzenia pojazdami zwiększasz swoją atrakcyjność na rynku pracy dla wielu pracodawców. Dodatkowo masz ten komfort, że możesz w każdej chwili wsiąść w samochód i pojechać tam, gdzie chcesz. Nawet jeśli czujesz stres wsiadając do pojazdu, możesz być spokojny, ponieważ on na pewno minie. Nie przejmuj się więc tym, że nie prowadziłeś wcześniej żadnego pojazdu. Po prostu przyjdź na kurs i zacznij się uczyć, a krakowscy instruktorzy pokażą Ci jak jeździć samochodem.