Który waporyzator jest wydajny?

Produkty z kannabidiolem (CBD) są coraz bardziej popularne, a wśród nich, największym zainteresowaniem cieszą się legalna marihuana oraz oleje konopne. Tak się składa, że jeden, jak i drugi, można poddać waporyzacji, co jest najbardziej efektywnym sposobem na pozyskiwanie składników czynnych z konopi.

Waporyzatory do produktów CBD

waporyzator - vape cbdProces waporyzacji polega na odparowaniu składników i substancji aktywnych z produktów konopnych, przy wykorzystaniu ogrzewania kondukcyjnego lub konwekcyjnego. Materiał roślinny, gdy jest odpowiednio podgrzany, zaczyna parować, na skutek czego uwalnia się para wodna. Co ważne, nie zawiera ona substancji smolistych, gdyż nie mamy do czynienia z dymem, albowiem susz nie jest spalany, a, jedynie, podgrzewany. Używając waporyzatora, minimalizujemy też straty w suszu roślinnym do 2-3%, podczas, gdy w przypadku palenia, wynoszą one średnio od 30-50%. To bardzo dużo, bowiem, bezpowrotnie z dymem ulatują nie tylko lecznicze substancje aktywne, ale też gotówka. Wszak tracimy, w najlepszym razie, 30% wydanych na susz, pieniędzy. Tu warto zaznaczyć, że komory grzewcze urządzeń do waporyzacji mieszczą mała ilość suszu, najczęściej od 0,2-0,3 grama, a pomimo tego, efekt po inhalacji jest dużo lepszy niż, na przykład, po wypaleniu kilku jointów. Co warto podkreślić, susz, jak i koncentraty przyjęte w drodze waporyzacji, działają dłużej, co znalazło swoje potwierdzenie w już kilku badaniach. Jeżeli więc potrzebny nam waporyzator – vape CBD znaleźć można w każdym dobrym sklepie dla vaperów. Mamy tu jednak na myśli tylko sklepy internetowe, gdyż są powszechnie dostępne i o nich wiemy najwięcej. Pewne jest jednak, że to właśnie w internecie mamy do czynienia z najszerszym spektrum wyboru, jak i najbardziej rozsądnymi cenami. Nie ma się więc czemu dziwić, że większość vaperów, w kwestii zakupu najlepszego urządzenia, odsyła właśnie do sklepów działających online. Zaznaczmy też, że na rynku zaczyna się rysować wyraźny podział na vaporizery przeznaczone do odparowywania suszu i na te dedykowane koncentratom. Ciągle jednak można zdecydować się na urządzenie, które sprawdzi się zarówno przy marihuanie, jak i przy olejach, jednak wiedzieć trzeba iż nie są one tanie.

W profesjonalnych sklepach dla vaperów możemy znaleźć urządzenia tanie, jak i te bardzo drogie. Wszystko jest więc kwestią budżetu, jakim się dysponuje, bo, jak widać, z ich dostępnością, nie ma żadnych problemów. Nie można też zapominać, że w sklepach online kupimy również niezbędne, części zamienne.