Kupno odpornego monitora medycznego

 

Kilka lat temu urodziłam chorą, niepełnosprawną córkę. W tym momencie udało mi się ją wypisać ze szpitala do domu, ale najpierw musiałam zabezpieczyć odpowiednio mieszkanie. Przede wszystkim musiałam kupić wiele sprzętów medycznych, które miały pomóc mi w opiece nad nią. Jedną z tych rzeczy był monitor medyczny. Kiedy lekarz powiedział mi, że powinnam kupić takie urządzenie nie miałam pojęcia, co to jest. Jednak lekarz wszystko mi wytłumaczył i teraz już wiem, co to jest. Musze przyznać, że jest to bardzo przydatny sprzęt.

Zalety monitorów medycznych

odporny monitor medycznyMonitor medyczny jest to urządzenie które zbiera informacje o stanie zdrowia pacjenta i w czasie rzeczywistym wyświetla je na ekranie. Monitoruje on główne i podstawowe funkcje życiowe, takie jak: saturacja, ciśnienie tętnicze krwi, rytm serca oraz oddech. Chorego wystarczy podłączyć pod urządzenie i skalibrować je odpowiednio. Dzięki tej ostatniej funkcji, urządzenie może wysyłać sygnały dźwiękowe w momencie, kiedy funkcje życiowe pacjenta zaczynają zamierać. Przekłada się to na szybką pomoc udzieloną pacjentowi, co w rezultacie może uratować mu życie. Ważne jest, abym kupiła odporny monitor medyczny, który będzie długo i bezawaryjnie działał. Przede wszystkim, aby był on skuteczny powinien posiadać dwustopniowe zasilanie. W takiej sytuacji jeśli w mieszkaniu dojdzie do nagłego przerwania dostawy prądu, urządzenie będzie dalej działało na akumulator. Dobry akumulator powinien wytrzymać przynajmniej dwanaście godzin bez dodatkowego ładowania. Mieszkam na wsi, gdzie takie przerwy w dostawie prądu są częste, dlatego lekarz polecił mi kupno monitora, który będzie odporny na takie sytuacje i nie będzie się psuł. Dowiedziałam się także, że taki sprzęt można kupić w hurtowniach medycznych, a także dostać na niego dofinansowanie z ubezpieczenia zdrowotnego. Wystarczy tylko pamiętać o tym, żeby wziąć imienną fakturę i udać się z nią do ubezpieczalni. Uznałam, że takie urządzenie jest bardzo przydatne i od razu zdecydowałam się je zakupić.

Jego cena wcale nie była wygórowana. Udało mi się go dostać w bardzo dobrej, niskiej cenie. Już wkrótce przekonałam się, że jest ono bardzo przydatne, tym bardziej że dzięki niemu można nie kupować innych dodatkowych urządzeń takich jak termometr czy ciśnieniomierz, ponieważ monitor medyczny ma wbudowane w system te sprzęty. Zakupiony przeze mnie monitor okazał się także odporny na czynniki zewnętrzne i można go było dezynfekować co okazało się bardzo praktyczne i wygodne, podczas codziennej opieki nad córką.