Łóżeczko dla dzieci

 

W ostatnich latach w mieszkaniach królują odcienie szarości i bieli. Delikatna szarość i sterylna biel pięknie prezentuje się również w pokojach dziecięcych. Wielu przyszłym rodzicom, urządzanie pokoju dziecięcego spędza sen z powiek, ponieważ modne, stonowane kolory nie idą w parze z kolorową przestrzenią, którą kochają dzieci. Istnieje jednak kilka sposobów na połączenie nowej mody z żywymi kolorami, które kochają dzieci.

Białe łóżeczka dziecięce

łóżeczko białe z szufladąWiększość par, które oczekują przyjścia na świat swojego potomka w pierwszej kolejności zakupuje łóżeczko dla dziecka. Bardzo często decydują się na łóżeczko białe z szufladą. Na rynku znajdziemy usługi, które oferują nam indywidualne projekty, dlatego możemy również liczyć na niepowtarzalne wzornictwo, a nawet wygrawerowane imię naszego malucha. Popularne w ostatnich latach stały się misie i żyrafy, które królują na białych łóżeczkach dziecięcych. Bardzo fajnym połączeniem z bielą okazuje się być brąz, który świetnie prezentuje się w pokojach dziecięcych. Jeśli pokój dziecięcy jest małych rozmiarów warto pomyśleć o łóżeczku z szufladą, ponieważ możemy pomieścić w niej wiele rzeczy. Najczęściej chowamy w niej komplety pościeli, które zawsze mamy pod ręką w przypadku jej zmiany. Moja córka trzyma w niej również bajki na dobranoc, które czytamy przed pójściem spać. Zwykle możemy spotkać dwa rodzaje szuflad. Jedna duża, na długości całego łóżeczka, lub podzielona na dwie mniejsze części. W łóżeczkach niemowlęcych może być więcej szuflad, ze względu na ich regulację wysokości, która daje więcej miejsca na szuflady. Kupując łóżeczko niemowlęce warto zwrócić uwagę na wyjmowane szczebelki. Dzięki tej funkcji, gdy maluch zacznie raczkować lub chodzić będzie mógł w każdej chwili wyjść lub wejść do łóżka. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu łóżeczko niemowlęce może służyć dziecku nawet do dwóch i pół roku. Wiele łóżek rośnie razem z dzieckiem, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni zmieniać ich po ukończeniu przez dziecko półtora roku.

Dzieci bardzo szybko rosną. Wiąże się z tym stała zmiana ubrań, pościeli, łóżek i innych mebli. Producenci stają na wysokości zadania i produkują również takie meble, które adekwatnie do wieku dziecka możemy modyfikować. Łóżeczko dziecięce z regulowaną wysokością pozwala na zastosowanie już dla noworodka. Jeśli dziecko ukończy pół roku możemy obniżyć jego wysokość, dzięki czemu zapewnimy mu bezpieczeństwo. Około roczku, dziecko może już śmiało opuszczać miejsce spania, więc warto w tym wieku wyjąć kilka szczebelek.