Luksusowa podłoga winylowa dla Ciebie

Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawiło, że panele różnych rodzajów i typów stały się wysokiej jakości materiałem na pokrycie podłogi. Panele podłogowe cieszą się coraz większą popularnością, a panele LVT są jednym z nowoczesnych sposobów wykonania trwałej i estetycznej podłogi. Panele winylowe są stosunkowo nowe w Polsce i jeszcze wiele osób musi się przekonać o ich zaletach.

Zalety podłogi winylowej

wilgociodporna luksusowa podłoga winylowaPanele LVT w Polsce to stosunkowo mało znany produkt. Jednak na świecie to jedna z najdynamiczniej rozwijających się form wykończenia podłóg. Wilgociodporna luksusowa podłoga winylowa ma wiele zalet, dzięki którym może rywalizować z podłogami drewnianymi, kamiennymi i płytkami ceramicznymi. Podłogi winylowe są bardzo odporne. Mają taką samą odporność na wilgoć jak płytki podłogowe, a są ciepłe w dotyku. Panele winylowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, można je z powodzeniem stosować w pomieszczeniach, gdzie inny rodzaj podłogi szybko by się zużył. Do tego dobrze chłoną dźwięki i wibracje, i są łatwe w pielęgnacji. Wszystkie rodzaje paneli są pokryte warstwą plamoodporną, dzięki czemu do ich wyczyszczenia wystarczy tylko woda. Jeśli jednak chcemy użyć detergentu to wybierzmy taki, który jest przeznaczony do tego rodzaju podłóg. Nie wydają żadnych odgłosów przychodzeniu w przeciwieństwie do paneli laminowanych, kamienia, płytek czy drewna. Ich zalety użytkowe spowodowały, że można jest stosować od salonu, przez kuchnię po łazienkę. Warto po nie sięgnąć, kiedy szukamy podłogi bezproblemowych, na których pielęgnację nie wymaga wielu godzin i mnóstwa wysiłku. Szczególnie doceniają je posiadacze zwierząt domowych oraz dzieci. Jednak nie zyskałyby one takiej popularności, gdyby nie ich wygląd. Potrafią imitować niemal każdy materiał – od drewna po kamień. Wszystko dzięki technice skanowania prawdziwych materiałów i przenoszeniu ich faktury na winyl. Wszystko w najwyższej jakości, co pozwala na stworzenie hiperrealistycznych obrazów. Winyl nie kruszy się, nie ściera, jest wodoodporny i nie zmienia koloru z upływem czasu.

Cena paneli winylowych waha się od 70 do 300 zł/m². Te najlepiej imitujące inne materiały są w wyższym przedziale cenowym. Piękne panele winylowe można znaleźć już za 120 – 200 zł. Są nieco droższe od zwykłych paneli, ale tańsze od desek drewnianych. Pamiętajmy też, że do ostatecznego rachunku należy doliczyć koszt kleju montażowego lub wylewki oraz koszt montażu. Przy czym, przy każdym rodzaju podłogi generują się koszty, które są nieuchronne.