Lunety obserwacyjne dla miłośników astronomii

 

Dzieci, które interesują się astronomią wiele ciekawych rzeczy wyczytają z książek. Jednakże obserwację zjawisk na niebie ułatwią im specjalne lunety. Zakup prawdziwego teleskopu dla małego fana astronomii jest spełnieniem jego marzeń. W sklepach internetowych oraz na forach można zasięgnąć fachowej opinii doradców co do wyboru sprzętu do obserwacji. Przy doborze lunety dla dziecka należy się kierować zarówno jego wiekiem, możliwościami ale także wiedzą jaką już posiada na temat astronomii.

Cena lunety obserwacyjnej

luneta obserwacyjna dla dzieciDzięki teleskopowi astronomicznemu dziecko może obserwować powierzchnię księżyca, słońce i najjaśniejsze gwiazdy oraz planety. Dla dziecka, które zaczyna przygodę z obserwacją możemy wystarczy luneta obserwacyjna dla dzieci za nieco ponad 150 złotych. Dla miłośników nieba, którzy już są bardziej zaawansowani w obserwacjach możemy sprawić teleskop za kilka tysięcy złotych. Lepiej jednak mieć pewność, że zabawa ta będzie trwała trochę dłużej. Dla dzieci najważniejsze jest by luneta nie była skomplikowana w obsłudze. Dobrze jeśli w zestawie mamy także stabilny i wytrzymały statyw z możliwością regulacji wysokości o obrotem o 360 stopni. Dla najmłodszych wybierajmy też lunety, które są najwyższej jakości. Ważne są obiektywy dołączone do zestawu oraz okular. Dobrej jakości refraktor powinien mieć minimum 80 milimetrów średnicy. Ogromne znaczenie ma także waga teleskopu, z racji tego, że będzie on czasem przenoszony przez dziecko to powinien być lekki. Lunety możemy podzielić na lunety soczewkowe, zwierciadlane oraz zwierciadlano- soczewkowe. Sporą satysfakcję da nam zakup lunety z najlepszym kontrastem, ponieważ dzięki nim jesteśmy w stanie zaobserwować nawet kratery na księżycu, fazy Wenus czy księżyce Jowisza. Lunety czy nawet zwykłe lornetki niewątpliwie pobudzają wyobraźnię wszystkich dzieci. Dzięki obserwacji dzieciaki i dorośli wyostrzają swój wzrok i wytężają umysł. Są to zabawki, które niewątpliwie należą do tych najbardziej kreatywnych i wspomagających prawidłowy rozwój dzieci. Bardzo ważne jest rozwijanie i wspieranie pasji naszego dziecka.

Dla naszych dzieci najważniejsza jest uwaga, którą im poświęcamy. Zabawa z mamą czy też z tatą jest cenniejsza od niejednej zabawki. Jeśli w domu mamy małą księżniczkę to bawmy się w picie herbatek. Jeśli małego rajdowca to zamieniajmy się w najlepszego kierowcę. Jeśli natomiast mamy małego astronautę to obserwujmy z nim niemo i planety. Takie zainteresowania astronomią są bardzo rozwijające i interesujące.