Markery do tkanin z bezpiecznym składem

Ozdabianie swoich ubrań za pomocą specjalnych markerów to świetny sposób na odświeżenie szafy i podarowanie danej rzeczy drugiej szansy. Możemy w ten sposób uzyskać nietuzinkowe, bardzo oryginalne ciuchy, których nikt inny nie będzie mieć. Szczególnie sprawdzą się w przypadku kreatywnych dzieci. Nie dość, że będą miały świetne zajęcie rozwijające wyobraźnie to jeszcze będą czuć dumę nosząc rzecz zrobioną przez siebie samych. Jednak markery dla dzieci muszą być w pełni bezpieczne i nietoksyczne.

Gdzie kupić bezpieczne markery do tkanin?

bezpieczne markery do tkaninPo pierwsze, co to w ogóle znaczy „bezpieczne” w przypadku markerów? Jeżeli chodzi o używanie ich przez dzieci, znaczenie ma nawet kształt pisaka. Najlepiej, aby nie miał łatwych do oderwania elementów i ostrej końcówki. Dobrze sprawdzą się grubsze markery, przypominające standardowe, grube pisaki. Ważniejszą kwestią jest jednak skład chemiczny takich markerów. Dzieci biorą do buzi różne przedmioty. Starsze dzieci może niekoniecznie, ale zawsze zdarzy się, że na koniec zabawy popisane są nie tylko tkaniny, ale i ręce, a te już częściej wędrują w stronę ust. Dlatego absolutnie markery do tkanin nie mogą być toksyczne. To nie są czasy, w których aby uzyskać dobry barwnik, trzeba używać trujących substancji. Wiadomo, markery nie są do jedzenia i nadal należy uważać, jednak skład chemiczny powinien być na tyle bezpieczny, by w razie, gdy marker wyląduje w buzi nie zatruł dziecka. Po drugie markery do tkanin ostatecznie mają kontakt z ciałem, bo zazwyczaj używa się ich do malowania ubrań. Nie mogą być zatem w żaden sposób drażniące na skórę, a najlepiej jeśli są antyalergiczne. Alergie są bowiem coraz częstsze, dzieci są uczulone na coraz więcej alergenów. Gdzie jednak kupić bezpieczne markery do tkanin? Z pewnością nie na jakichkolwiek chińskich stronach. W takich miejscach nie powinniśmy w ogóle kupować rzeczy dla dzieci, gdyż nigdy tak naprawdę nie mamy pewności. Markery do tkanin znajdziemy przede wszystkim w pasmanteriach, sklepach papierniczych, czasami w dużych sklepach z zabawkami.

Największy wybór jest oczywiście w sklepach internetowych. I tak naprawdę to tak polecam je kupować. Sprzedawcy w sklepach stacjonarnych nie muszą mieć tak naprawdę pojęcia o tym, czy dany produkt jest w stu procentach bezpieczny. Jednak na stronie internetowej zawsze podany jest opis produktu, który powinien posiadać informacje dotyczące certyfikatów i atestów. A nawet jeśli w danym sklepie internetowym nie ma tej informacji, znając producenta możemy poszukać tego na innych stronach.