Markizy na taras – estetyka i ochrona

 

Idealnym sposobem na zacienienie zarówno przestrzeni wewnątrz pomieszczenia, jak i samego tarasu lub miejsca przed oknem czy drzwiami są markizy na taras. Montuje się je właśnie nad oknami czy też drzwiami tarasowymi. Chronią one zarówno przed słońcem jak i przed deszczem. Dlatego dla wielu jest to lepsze rozwiązanie, niż rolety czy żaluzje, które chronią nas wyłącznie przed Słońcem, i to tylko wewnętrzne pomieszczenie. Jeśli marzy nam sie przytulne miejsce na swoim tarasie i pragniemy cieszyć się piękną pogodą, jednak nie chcemy narażać się na wpływ nadmiernych promieni słonecznych, markiza tarasowa to dla nas idealne rozwiązanie.

Więcej o markizach na taras

markizy na taras w WarszawieW naszym kraju, markizy tarasowe nie są jeszcze tak popularne a wiele osób kojarzy ten rodzaj zadaszenia z małymi kawiarniami i sklepikami w południowoeuropejskich miasteczkach. Ten przepiękny i urokliwy widok jest jednak w Polsce rzadko spotykany. Polacy wykorzystują markizy najczęściej jako zadaszenie nad kwiaciarniami ale też i w postaci elementów chornoących przed Słońcem i desczem nad prywatnymi tarasami. Oprócz ochrony przed warunkami atmosferycznymi, mają one również inne korzyście. Co najwazniejsze, firmy oferują sprzedaż tego rodzaju markiz w różnych rozmiarach, można zamóić taki jaki nam odpowiada i dopasować do swoich potrzeb, rónież pod względem koloru, a także wzoru i materiału. Jedne na pewno będą trwalsze, a inne tańsze i mniej wytrzymałe na warunki pogodowe. Poza tym, markizy są wyjątkowo efektowne. Wystarczy odpowiednio dobrać je pod elewację domu by były częścią przepięknej aranżacji. Co więcej, materiały, z których wytwarza się markizy został wyprodukowany specjalnie tak, aby nie brudził się zbyt szybko a dzięki jego wyjątkowej strukturze niewielkie plamy czy zabrudzenia można usunąć ciepłą wodą. Można je oczywiście bardzo łatwo złożyć. Większość tkanin natomiast oddzielimy od stelażu i wypierzemy. Jeśli chodzi o markizy na taras w Warszawie, to miasto, w którym znajdziemy zarówno markizy sterowane ręcznie jak i  automatycznie. Wybór jest naprawdę ogromny, wszystko zależy od naszych potrzeb.

Tego typu markizy na taras będą świetnym rozwiązaniem jako ochrona pred słońcem na naszym balkonie lub tarasie, zwłaszcza jeśli marzymy o spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, lecz nie lubimy gdy słońce świeci nam prosto w oczy. Poza tym, w okresie letnim, promienie mogą być wyjątkowo niebezpieczne dla naszej skóry. Nadmierne eksponowanie może prowadzić do wielu chorób skóry. Natomiast sam koszt zakupu i montażu jest dużo mniejszy, niż stawianie altany. Odpowiednio zaaranżowany taras może być natomiast równie urokliwy.