Masaże relaksacyjne w Krakowie

 

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, którym na co dzień brakuje oddechu i możliwości odpoczynku. Sam zabieg wykonywany jest w delikatny, powolny sposób, sprzyjający rozluźnieniu. Nieraz zdarza się, że uczestnicy zabiegu odprężają się tak głęboko, że zapadają w krótką drzemkę. Po zabiegu czują się doskonale: świeżsi, zrelaksowani, głęboko wypoczęci. Warto wykonywać go co najmniej raz w miesiącu. Zabiegi te są coraz bardziej popularne. Możemy z nich skorzystać w gabinetach urody, SPA czy u fizjoterapeuty.

Gabinety masażu relaksacyjnego w Krakowie

masaż relaksacyjny krakówZ zabiegu tego wynika wiele korzyści. Pozwala usunąć napięcie z ciała i zlikwidować stres. Jest szczególnie zalecany w depresji i nerwicy. Zabieg odprężą i relaksuje. Bardzo często korzysta się podczas niego z olejków zapachowych: różanego, sandałowego czy ylang-ylang, by dzięki aromaterapii stworzyć w gabinecie jeszcze bardziej odprężającą atmosferę. Jeśli tym czego szukamy jest masaż relaksacyjny Kraków jest do tego dobrym miejscem. Jest tu wiele gabinetów kosmetycznych i salonów masażu, w których możemy wykonać masaż relaksacyjny. Ceny nie są wygórowane. Miejsca te oferują różne rodzaje masażu klasycznego. Masażysta często wykorzystuje podczas masażu oliwkę, dzięki temu może lepiej i dokładniej przeprowadzać ruchy na ciele pacjenta. Osoba poddana zabiegowi najczęściej siedzi lub leży. Wszystko zależy od miejsca, którego dotyczy masaż. Możemy mieć na sobie luźne ubranie albo okryć się jedynie ręcznikiem. masażysta głaszcze osobę poddaną zabiegowi (głaskanie podłużne i koliste), uciska, ugniata, rozciera ciało pacjenta, a zabieg kończy, powracając do głaskania. W trakcie masażu relaksacyjnego wykonuje się powolne, spokojne ruchy, obniżające napięcie mięśni i nerwów. Rezygnuje się natomiast z rozcierania poprzecznego i bardziej energicznych ruchów. Ma to n celu rozluźnienie mięśni. Pomaga się odprężyć i odstresować. Możemy skorzystać z różnego rodzaju masaży relaksacyjnych: klasycznego, Ma – uri, stemplami roślinnymi. Jednak największą popularnością cieszy się zabieg połączony z aromaterapią.

Pamiętajmy jednak o przeciwwskazaniach. Nie każdy może z niego skorzystać. Wybranie się na taki zabieg może nie być możliwe w przypadku osób z chorobami układu krążenia, chorobą nowotworową, hemofilią. Nie wszystkie zabiegi wykonuje się u kobiet w ciąży, w trakcie infekcji wirusowych i bakteryjnych oraz przy chorobach skóry. W takich przypadkach wybranie się na nawet tak delikatny zabieg, jakim jest masaż relaksacyjny, należy skonsultować z lekarzem.