Maści borowinowe do masażu

 

W ostatnim czasie na naszym rynku pojawia się coraz więcej różnego rodzaju farmaceutyków, suplementów diety, maści i kremów leczniczych. Przemysł farmaceutyczny wprost prześciga się w dostarczaniu rewelacyjnych substancji mających pomóc wszystkim i na wszystkie dolegliwości. Praktycznie nie ma komórki czy tkanki w ludzkim organizmie na leczenie której, lub wspieranie jej funkcji nie wymyślono by leku lub suplementu diety. I chociaż jesteśmy zasypywani różnymi farmaceutykami z utęsknieniem wracamy do naturalnych produktów.

Zalety maści borowinowych

maść borowinowa do masażuZiołolecznictwo i wszelkiego rodzaju naturalne substancje lecznicze ponownie cieszą się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem. Stosują  je nie tylko osoby starsze ale również w średnim wieku, a i młodzież coraz bardziej przekonuje się do naturalnych preparatów leczniczych. W różnego rodzaju infekcjach, stanach zapalnych, obrzękach czy stłuczeniach sięgamy po naturalne specyfiki. Posiadają one bardzo dobre właściwości lecznicze, można używać ich profilaktycznie i dzięki nim wzmacniać odporność. Są bezpieczne zarówno dla osób starszych jak i dla małych dzieci. Jedynym czynnikiem ubocznym może być wystąpienie alergii i na to właśnie należy zwrócić uwagę. W ostatnim czasie bardzo modna stała się maść borowinowa. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem. Pytają o nią osoby w różnym wieku. Borowina to przetwarzany przez bakterie rodzaj torfu, posiada wiele mikroelementów i soli oraz kwasy organiczne a jej działanie lecznicze zostało oficjalnie potwierdzone. Posiada niezwykłe właściwości odżywcze i regenerujące tkanki. Dlatego też tak chętnie używana jest w wielu sanatoriach i uzdrowiskach do kąpieli, masażu oraz zabiegów rozgrzewających i leczniczych. Szczególnie polecana maść borowinowa do masażu święci swoje największe trumfy. Wszyscy kuracjusze i pacjenci chcą korzystać z jej dobrodziejstwa. Ale możemy kupić ją również na użytek domowy i korzystać z niej w warunkach domowych. Najlepiej wcierać i wmasowywać ją w zmienione chorobowo miejsca potrzebujące działania leczniczego oraz regenerującego.

Najlepiej wykonywać to kilka razy dziennie przez okres dwóch do trzech tygodni, efekt przeciwbólowy murowany. Jeżeli chcielibyśmy uzyskać efekt przeciwzapalny zabiegi należy przedłużyć o parę tygodni. Pamiętajmy wiec, że maść borowinowa do masażu posiada niezwykłe właściwości lecznicze i regeneracyjne i należy korzystać z jej dobrodziejstwa. Kupić ją możemy w każdej aptece lub sklepie zielarskim. Z całą odpowiedzialnością polecam.