Mezoterapia za pomocą dermapena

Wśród wielu zabiegów kosmetycznych najczęściej klientki korzystają z usług pomagających odzyskać młody i zdrowy wygląd cery. Szeroka gama usług umożliwia dobranie odpowiedniego zabiegu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Do najbardziej popularnych zaliczane są przede wszystkim zabiegi oczyszczające, nawilżające, a także usuwające zmiany związane ze starzeniem skóry. Stosowane są preparaty na bazie naturalnych składników aktywnie oddziałujących na procesy zachodzące w tkankach skóry. Najczęściej są podawane śródskórnie w postaci iniekcji lub mikronakłuć.

Zabiegi z użyciem dermapena

dermapenDo zabiegów używa się preparaty na bazie kwasu hialuronowego, kolagenu,krzemionki, a także aminokwasów i witamin. Pomagają w poprawie wyglądu skóry, zmniejszają zmarszczki, a także poprawiają owal twarzy. Mezoterapia bardzo często wykonywana jest za pomocą specjalnych urządzeń dokonujących mikronakłuć. Najbardziej popularny jest dermapen, który umożliwia wprowadzenie substancji aktywnej bezpośrednio w tkanki skóry. Zabieg jest mało inwazyjny, a przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego komfortowy. Efekty mikronakłuć widoczne są już po kilku dniach, a skóra staje się bardziej naprężona i sprężysta. Ma lepszy koloryt, poprawia się jej napięcia i znikają niewielkie zmarszczki oraz blizny. W zależności od preparatu można zniwelować kilkuletnie efekty starzenia skóry. Preparaty umożliwiają skórze przywrócenie właściwych procesów biochemicznych i fizjologicznych.Wpływają na regenerację tkanek kolagenowych i elastyny, pobudzają fibroblasty oraz odpowiednio nawilżają skórę. Substancje na bazie kwasu hialuronowego wiążą wodę w tkankach skóry i uzupełniają niedobory substancji odpowiedzialnych za napięcie skóry. Wszystkie zabiegi z użyciem dermapenu są bezpieczne i mogą być wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Najlepiej skorzystać z kilku serii zabiegów powtarzanych w systematycznych odstępach czasu. Mezoterapię stosuje się profilaktycznie już po 25 roku życia, natomiast w przypadku cer dojrzałych opóźnia procesy starzenia i wpływa na szybszą regenerację tkanek.

Rewitalizacja skóry wpływa na jej wygląd i kilka zabiegów pozwala przywrócić skórze młody i świeży wygląd. Przywrócenie właściwych procesów zachodzących na poziomie komórkowych w tkankach skóry zapobiega powstawaniu kolejnych zmarszczek i degeneracji tkanek. Koszty zabiegów uzależnione są od partii ciała, na której stosowane są mikronakłucia, a najczęściej wykonywana jest na twarz, szyję, dekolt i grzbiety dłoni. W ostatnich latach odkryto, iż użycie dermapenu na skórę owłosioną głowy znacznie wpływa na kondycję włosów oraz zapobiega wypadaniu i łysieniu.