Modnie i z klasą – najlepsze płaszcze

Przyszedł czas na wymianę szafy z letnio-wiosennej garderoby na tą jesienno-zimową. W czasie tych zamian, które jednak trochę czasu zajmują – spakowanie obecnej szafy do worków, odświeżenie tej, która czekała w suszarni na swój czas, ułożenie jej w szafie – odkryłam, że mój płaszcz, który nosiłam przez ostatnie lata, jest już do wymiany. Odświeżenie go nie sprawiło, że nabrał dawnej mocy i pięknego wyglądu. Musiałam zatem podjąć decyzję o zakupie nowego. 

Elegancki i stylowy płaszcz na jesień 

modne płaszcze - alpakaMój styl jednak jest specyficzny – preferuję rzeczy eleganckie, zrobione z porządnych materiałów, takie, za które mogę wiele zapłacić, ale posłużą mi przez wiele lat. Z drugiej jednak strony, jak chyba każdy, chcę się czuć wygodnie i komfortowo w swoim własnym ubraniu, najlepiej więc, by był miły w dodatku i dopasowany. Patrząc także pod innym kątem, zależy mi na rzeczach ponadczasowych, zawsze w modzie, które nie będą mnie postarzać, ale nadadzą bardziej profesjonalnego, poważnego wyglądu. To ważne w moim zawodzie, by wzbudzać zaufanie klienta wszystkim – nawet tym, w jaki sposób dobiera się swoją garderobę. Postawiłam zatem na płaszcze modne, celując w te z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału, o klasycznym kroju. W oczy rzuciły mi się najbardziej modne płaszcze – alpaka, które spełniały wszystkie moje kryteria. Wybrałam alpakę właśnie dlatego, że wełna ta nie tylko jest wyjątkowo miękka, delikatna w dodatku – wciąż jednak niezwykle wytrzymała – ale także dlatego, że jest po prostu lekka. Płaszcza, mimo, że daje dużo ciepła i jest porządnie wykonany, nie ciąży na ramionach. Do tego bardzo przekonały mnie opinie o bardzo długim używaniu i niedostrzeganiu obtarć ani innych zmian, typowych dla wełny owczej. Dodatkowo, pamiętałam, że przy moim starym płaszczu musiałam niezwykle uważać na wszelkie zabrudzenia, materiał, z którego był wykonany, bardzo łatwo je łapał. Płaszcza z alpaki zaś są na takie rzeczy odporne. Nie tylko nie ulegają zabrudzeniom, ale i co niezwykle ważne, nie trzeba ich prasować, bo wełna ta się nie gniecie. 

Wybór, choć może wydawać się prosty i łatwy, wcale taki nie był. Na rynku dostępnych jest wiele modeli płaszczy z wełny alpaki, a ja chciałam wybrać ten najbardziej korzystny. Odpowiednią mieszankę materiałów, zapewniających wszystkie zalety wełny z alpaki, jednocześnie jednak nieprzemakających. Ostatecznie udało mi się podjąć wybór i muszę przyznać, że jestem z niego bardzo zadowolona. W moim nowym, modnym płaszczu, nie tylko wyglądam profesjonalnie, nie tylko jest mi wygodnie, ale i po prostu bardzo ciepło.