Gdy przychodzi jesień to każdy właściciel domu zaczyna przygotowywać się na nadchodzącą zimę. Jak łatwo można się domyślić, jedną z kwestii zaliczanych do najważniejszych jest ta dotycząca ogrzewania. Każdy z nas stara się inwestować w takie systemy grzewcze, które będą nie tylko bardzo wydajne ale również i stosunkowo tanie w utrzymaniu. Ostatnimi czasy zaczęły w sprzedaży pojawiać się różne materiały opałowe, które mogą w dużym stopniu wpływać na zmniejszenie kosztów ogrzewania bez spadku wydajności systemu grzewczego.
Ogrzewanie domu ekogroszkiem
Mówiąc na temat materiałów opałowych często mamy przed oczami dwa szablonowe materiały. Oczywiście są nimi węgiel oraz drewno opałowe. Obecnie zdecydowanie najwięcej osób ogrzewa swoje domy tymi właśnie materiałami. Natomiast od jakiegoś czasu zaczęły bardzo mocno rosnąć ceny węgla więc sporo osób skłania się do zainwestowania w inne materiały. Przykładem takiego materiału opałowego na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę jest ekogroszek Pieklorz. Generalnie ekogroszek jest materiałem, który w branży grzewczej znany jest stosunkowo od niedawna. Powstaje on na bazie węgla ale jednak pod wieloma względami się od niego różni. Przede wszystkim chodzi o zawartość cząsteczek siarki. W węglu siarki jest bardzo dużo przez co podczas jego spalania dochodzi do powstawania różnych reakcji chemicznych i w efekcie zatruwane jest środowisko. Natomiast w przypadku ekogroszku jest tak, że materiał ten poddawany jest odsiarczaniu. Dzięki temu możemy czuć, że stosując ten materiał zamiast węgla robimy coś dobrego dla otaczającego nas środowiska. Ekogroszek jest materiałem o dość małej granulacji. Z reguły cząsteczki ekogroszku mają wymiary od 5 do 25 milimetrów. W związku z tym spalanie tego materiału najlepiej odbywa się w odpowiednich kotłach. W marketach budowlanych można znaleźć już nawet specjalne kotły zasypowe, które przystosowane są właśnie do spalania ekogroszku.
Korzystając z ekogroszku możemy nawet nie odczuć różnicy po przerzuceniu się z węgla na ten materiał. Chodzi o to, że wielu producentów ekogroszku produkuje ten materiał w wersjach bardzo kalorycznych, które w zasadzie nawet nie odbiegają od parametrów jakimi dysponuje węgiel. Odwiedzając składy materiałów opałowych mogą się Państwo natknąć na taki ekogroszek, którego kaloryczność sięga nawet 24 MJ. Jest to bardzo dużo i z pewnością odczujemy to już po krótkim czasie korzystania z tego materiału opałowego. Zwracajmy uwagę na to by kupowany przez nas ekogroszek pochodził z zaufanego źródła.