Najlepsze badanie kleszcza po ugryzieniu

 

Osoba, która była nosicielem kleszcza może wykonać kilka rodzajów badań. Według doświadczeń wielu lekarzy najbardziej skuteczne są dwa rodzaje badań., Wykonując je masz pewność, że wynik jest prawidłowy. Jeśli testy okażą się pozytywne szybko otrzymasz należną pomoc i będziesz mógł cieszyć się pełnym zdrowiem. W przypadku ugryzienia udaj się do pobliskiego szpitala i nie panikuj, ponieważ współczesna medycyna dobrze radzi sobie z kleszczami i innymi pasożytami.

Jakie badania wykonać po ugryzieniu kleszcza?

kleszcz - badaniaSą dwa rodzaje badań, które według lekarzy są najbardziej skuteczna. Mowa o badaniu kodu DNA kleszcza, a także o badaniu miejscowym skóry. Jeśli ugryzł Cię kleszcz – badania i jego wyjęcie są robione natychmiastowo po przyjeździe do szpitala. Badanie kodu DNA kleszcza wykonują fachowcy z instytutu genetyki. Sprawdza się kod genetyczny tego pajęczaka, sprawdzając, czy jest on nosicielem boreliozy lub innych pasożytów. Nie można tego zauważyć gołym okiem, lecz dokładny mikroskop wykrywa to natychmiastowo. Na wyniki badań czeka się około tygodnia, jednak ich skuteczność jest bardzo wysoka. A co jeśli nie chcesz czekać na wynik? Wtedy masz do dyspozycji drugie badanie. W miejscu, z którego został wyjęty kleszcz wypłukuje się wszystkie bakterie, które po sobie pozostawił. Służy do tego zwykła woda utleniona, dlatego nie będzie to dla Ciebie nieprzyjemne. Powinna w tym miejscu zrobić się piana, która zostanie zbadana pod mikroskopem medycznym. Lekarz określi, czy znajdują się w niej pałeczki boreliozy. Można również cienką igłą pobrać odrobinę krwi z miejsca ugryzienia. Dowiesz się, czy żaden wirus nie znajduje się w Twoim układzie krwionośnym oraz limfatycznym. W przypadku pozytywnego wyniku otrzymasz od razu antybiotyki, które wystarczą Ci na tydzień kuracji. Nie przejmuj się, ponieważ borelioza nie przetrwa kontaktu z nimi więc unikniesz choroby. Kiedy skończy się Twoja kuracja otrzymasz wyniki badań. Często okazuje się, że były negatywne, a antybiotyki służyły jako środek zapobiegawczy.

Każdy mikrobiolog wie, jak wyglądają pałeczki boreliozy, dlatego wykrycie ich nie jest specjalnie trudne. W miejscach, gdzie kleszcz zostanie zbadany badacze mają do dyspozycji bardzo dokładny sprzęt, który wyklucza ryzyko pomyłki. Pamiętaj, że poza środkami, które otrzymasz zapobiegawczo, chroni Cię także Twoja wrodzona odporność. Każdy człowiek ją posiada i może poradzić sobie z bakteriami i wirusami. Lekarze są niemalże stuprocentowo pewni, że taka profilaktyka po ugryzieniu, jaką opisałem wystarczy.