Najlepsze foteliki samochodowe

Kiedyś nie było obowiązku wożenia dzieci w specjalnych fotelikach i rodzice trzymali maluchy na kolanach. Większe dzieci były przypinane pasami, pod warunkiem, że w ogóle były na tylnych siedzeniach. Obecnie przepisy są bardzo restrykcyjne i każde dziecko, które nie ma wzrostu przynajmniej stu dwudziestu centymetrów, musi być przewożone w specjalnym foteliku samochodowym. Dzieci w wieku około dziesięciu, jedenastu lat mogą już jeździć bez fotelika na siedzeniu i przypięte są pasami bezpieczeństwa.

Jak wyglądają foteliki samochodowe firmy Nania?

fotelik samochodowy naniaMaluchy, które chcemy przewozić w samochodach, muszą mieć swoje foteliki już od samego urodzenia, gdyż nie można ich trzymać na rękach, albo na siedzeniu. W sprzedaży znajdziemy modele podzielone ze względu na wiek i wzrost. Niektóre foteliki mają specjalne wkładki i regulacje oparcia, aby na dłużej służyły dziecku, ale znajdziemy też takie, które należy wymienić na większy model zaraz po tym jak dziecko z nich wyrośnie. Jednym z najlepszych na rynku jest fotelik samochodowy Nania, który jest dostępny w dwóch wersjach. Dla dzieci od urodzenia do około jednego roku i od roku aż do siedmiu – ośmiu lat. Najczęściej przydatność fotelika określa się wagowo, ponieważ dzieci są różne i czasem w tym samym wieku różnią się znacznie wzrostem i wagą. Pierwszy model fotelika Nania obejmuje dzieci o wadze do dziewięciu kilogramów, a drugi od dziewięciu do trzydziestu sześciu. Jest on wykonany z najlepszych materiałów, które pozytywnie przeszły wszystkie testy zderzeniowe. Są bezpieczne w trakcie podróży i ewentualnych wypadków, czy kolizji. Posiada on regulowany zagłówek oraz boki, dzięki czemu fotelik rośnie razem z dzieckiem i można go idealnie dopasować do dziecka. Ważne aby maluch był w nich dobrze zapięty i nie zostawało zbyt dużo wolnego miejsca, ponieważ dziecko będzie mogło zmieniać pozycję w trakcie jazdy, a to jest niedozwolone. Cały fotelik samochodowy jest pokryty miękką tapicerką, którą można zdjąć i w razie potrzeby wyprać.

Foteliki firmy Nania cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ są tworzone przez znaną na całym świecie firmę produkującą zabezpieczenia dla dzieci. Jego montaż jest bardzo łatwy i pasuje do każdego modelu samochodu, w którym znajdują się pasy dla pasażerów na tylnym siedzeniu. Na siedzeniu posiada dodatkową wkładkę amortyzującą, które zwiększa komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Jak przystało na najwyższy standard, fotelik jest wyposażony w pięciostopniowe pasy bezpieczeństwa, które obecnie są najlepsze.