Najlepsze wózki spacerowe

 

Każda matka z utęsknienie czeka na moment, kiedy będzie mogła zabrać swoje maleństwo na spacer. Najpierw rodzice pokazują dziecku świat z perspektywy leżącej, ponieważ jeździ ono w głębokim wózku. Kiedy zacznie samodzielnie siadać, to można go przenieść do wózka spacerowego, który posiada wygodne siedzisko z regulowanym oparciem. Dla dziecka to nowa, interesująca perspektywa, więc na pewno będzie chętnie w nim jeździł.

Spacerówki z dużymi kołami

wózek spacerowy na dużych kołachMaluchy bardzo lubią jeździć w wózku, bo to dla nich świetna okazja do poznawania świata. Wybór idealnego wózka nie jest prosty, bo jest wiele modeli, które często mają odmienne wyposażenie. To w czym będzie jeździć dziecko, zależy tylko od rodziców, dlatego to oni powinni zadbać o bezpieczeństwo. Jeżeli zależy nam na stabilnym modelu, to najlepszy będzie wózek spacerowy na dużych kołach. Posiada on lekki stelaż wykonany z aluminium, dzięki czemu cały wózek jest lekki. Duże koła zapewniają lepszą amortyzację i zapewniają większy komfort kierowania. Niektóre modele mają wszystkie, duże koła, dzięki czemu mają wygląd retro, a inne jedynie dwa tylne. Dobry wózek spacerowy ma pięciostopniowe pasy bezpieczeństwa, które mają możliwość regulacji. Pod siedziskiem znajduje się pojemna torba na zakupy, która ma wielkość dziesięciu litrów. Poręcz do prowadzenia wózka ma funkcję regulacji wysokości, więc każdy rodzic może ją dopasować do swojego wzrostu. Siedzisko jest wyścielone miękką pianką, na której znajduje się wkładka podpierająca plecy dziecka. Spacerówki są wyposażone w hamulce nożne, które są zamontowane na tylnych kołach i dodatkowo mają możliwość blokady kół. Przednie koła mają funkcję obrotową, dzięki czemu znacznie łatwiej prowadzić wózek na nierównym terenie. Nie zawsze spacerujemy z dzieckiem w piękną, słoneczną pogodę, dlatego wózek musi mieć rozkładaną budkę, która osłoni malucha przed niekorzystną aurą pogodową. W komplecie do wózka, dołączona jest folia przeciwdeszczowa, która może zakryć cały wózek, a po złożeniu nie zabiera wiele miejsca.

Obecnie na rynku znajdziemy spacerówki do biegania i chodzenia. Mogą być cztero, lub trzykołowe oraz mają odmienną budowę. Nie jest łatwo wybrać najlepszy wózek, bo tak na prawdę w trakcie użytkowania jesteśmy w stanie ocenić, czy dany wózek spełnia nasze wymagania, czy też nie. Średniej klasy wózek spacerowy z dużymi kołami kosztuje od ośmiuset do nawet półtora tysiąca złotych. Jego wartość zależy od producenta, wyposażenia i modelu. Najtaniej wózki kupimy przez internet.