Najlepszy kocyk dla niemowląt

 

Przygotowanie wyprawki do szpitala należy skrupulatnie przygotować. Zapewne w szkole rodzenia poinformują nas, co należy spakować do torby, którą zabierzemy do porodu. Listę niezbędnych przedmiotów znajdziemy z łatwością w internecie, na forach dla młodych mam. W torbie nie może zabraknąć kocyka dla niemowlaka. Bawełniany lub bambusowy, miękki kocyk może towarzyszyć dziecku od pierwszych chwil. Maluch szybko się do niego przyzwyczai i będzie czuł się bezpieczniej z takim kocykiem.

Bawełniane i bambusowe kocyki dla niemowląt

kocyk dla niemowlątWybór kocyków i niemowlęcych otulaczy jest bardzo duży. Często trudno się zdecydować na konkretny model. Przed zakupem powinniśmy sprawdzić skład tkaniny. Najlepiej, by była wykonana z naturalnych, organicznych włókien, ze sprawdzonego źródła. Producenci tkanin posiadają certyfikaty jakości i wskazują, skąd pochodzi dany materiał. Bambusowe włókna odznaczają się właściwościami antyalergicznymi. Łatwo przepuszczają powietrze i zachowują jednocześnie ciepło. Posiadają właściwości termoregulacyjne. Bawełna jest ciepła i miłą w dotyku. Najważniejsze przy wyborze kocyka dla nowo narodzonego dziecka, jest sprawdzenie materiału. Dobry kocyk dla niemowląt niekoniecznie jest drogi. Ceny okryć uzależnione są zwykle od dodatkowych komponentów. Zwykły kocyk bambusowy kupimy zatem już za około 40 – 50 zł, podczas, gdy kocyk z jonami srebra, kosztował będzie ponad 100 zł. Jeśli zależy nam na komforcie malca i na jakości materiału, powinniśmy dokładnie przeanalizować ofertę kocyków. Dobry jakościowo wyrób posłuży nam na długo i nie zniszczy się podczas pierwszego prania. Będzie z powodzeniem towarzyszył malcowi od pierwszych dni po narodzeniu. Jeśli niemowlę przyzwyczai się do jego zapachu, wówczas będzie spokojniejsze, a nam łatwiej przyjdzie usypianie. kocyki niemowlęce zwykle bazują na materiałach naturalnego pochodzenia. Jest nim bambus i bawełna. Bawełna może występować w postaci gładkiej, tkanej lub pod postacią miękkiego, miłego w dotyku materiału minky.

Okrycia dla niemowląt pomagają zachować odpowiednią temperaturę maluchowi. Kocyki wykonane z poliestru i sztucznych tkanin utrzymają ciepło ale też mogą przegrzewać. Małe dzieci mają skłonności do pocenia się, co grozić może przegrzaniem, katarem oraz przeziębieniem. Kocyki z włókien naturalnych posiadają lepsze parametry termoregulacji. Przepuszczają powietrze, pozwalając oddychać skórze niemowlaka podczas snu i odpoczynku w łóżeczku lub podczas spacerów na świeżym powietrzu. Kocyki niemowlęce są miłe w dotyku i sprawiają, że noworodki czują się komfortowo.