Natryskowa metoda ocieplania poddasza

Utrata ciepła z domu to bardzo poważny problem. Problem, który wiąże się nie tylko z wysokimi kosztami ponoszonymi na ogrzewanie budynku aby utrzymać w nim pożądaną temperaturę ale także ma przecież wpływ na nasze zdrowie. Najprostszym sposobem ocieplenia domu jest oczywiście tradycyjny styropian, siatka i klej. Są jednak miejsca gdzie należy zastosować inny typ materiałów. Źródłem największej utraty ciepła jest dach. Styropian tutaj nie znalazł niestety zastosowania dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom klientów wiele firm wyspecjalizowało się w nowej metodzie ocieplania jaką jest metoda natryskowa.

Izolacja cieplna pianką

ocieplanie pianką purWiele osób może zastanawiać się dlaczego wśród tyli możliwych sposobów ociepleń domu wybrać akurat piankę. Ważna jest przede wszystkim struktura samej pianki. Pianka powstaje poprzez wymieszanie dwóch substancji w warunkach wysokiego ciśnienia. Powstałą w ten sposób piana ma komórkową strukturę. W tej strukturze zostaje zamknięty gaz dzięki czemu pianka nabiera właściwości, którymi nie dysponują żadne inne materiały izolacyjne. To właśnie ocieplanie pianką pur zwłaszcza poddaszy stały się tak popularne. Żadna wełna czy styropian nie da nam tak wielu możliwości i efektywności cieplnej jak właśnie wspomniana pianka. Zaizolowany w ten sposób budynek pozwala obniżyć koszty ogrzewania o 40-50%. Nasze pieniądze to jedno, ale w czasach gdy tak wiele mówi się o emisji spalin, zanieczyszczeniu powietrza i ekologii w przypadku domów ogrzewanych węglem pozwala to tym samym zmniejszyć zużycie tego surowca a zatem i emisję dwutlenku węgla. Wbrew pozorom pianka pur chociaż na taką może nie wygląda to jest bardzo wytrzymała mechanicznie. Dodatkowo jest bardzo elastyczna dzięki czemu nie  kruszy się, nie pęka a pracuje razem z konstrukcją budynku. Ponadto można ją nanosić na najróżniejsze typy powierzchni. Beton, drewno, metal – niezależnie od rodzaju materiału ma bardzo dobrą przyczepność. Jest wodoodporna co odróżniają od wełny mineralnej, która z kolei może nasiąkać wodą. Jest odporna na grzyby, pleśń, owady i drobnoustroje.

Ocieplenie domu to priorytetowa sprawa. Wiąże się z tym zarazem ekonomiczne ogrzewanie domu jak i nasze zdrowie. Jeśli ktoś zastanawia się jeszcze nad wybraniem tego typu ocieplenia to może przekona go fakt, że sposób ten jest dofinansowany przez wojewódzkie ośrodki gospodarki wodnej jako, że ma związek z ekologicznością, o której bardzo głośno mówi się w ostatnim czasie. Warto więc chociaż przez chwilę zastanowić się nad tą metodą, poświęcić trochę czasu na zgłębienie tego tematu czy porozmawianie ze specjalistą , który jest fachowcem w wykonywaniu tego rodzaju ociepleń.