Natryskowe izolacje na poddaszu

 

Gdy budujemy nasz wymarzony dom to musimy myśleć o wielu bardzo ważnych kwestiach. Jeśli je pominiemy to może mieć to bardzo poważne konsekwencje. Jedną z takich kluczowych spraw jest ocieplanie naszego domu. Zbagatelizowanie tego zadania może skończyć się tym, że nasz dom będzie się bardzo szybko wyziębiał. Szczególnie istotne jest ocieplanie górnych partii naszego domu. Chodzi bowiem o to, że ciepłe powietrze unosi się ku górze i jeśli znajdzie się tam nieszczelność to nie będziemy tego ciepła odczuwać. 

Izolacje pianką PUR

izolacje poddasza pianą poliuretanową śląskNa dzień dzisiejszy dość dużo osób ociepla swoje domy przy użyciu styropianu czy też wełny mineralnej. Te dwa materiały termoizolacyjne są do ocieplania domów używane bardzo często ponieważ przez długi czas w sprzedaży nie było dostępnych innych materiałów tego typu. Obecnie jednak dość sporo się na tej płaszczyźnie zmieniło. Bardzo często słyszy się o tym, że domy izolowane są z wykorzystaniem pianki poliuretanowej. Bardzo często spotkać się możemy również z określeniem, które brzmi 'pianka PUR’. Początkowo pianka poliuretanowa stosowana była głównie w Stanach Zjednoczonych. Używano jej tam jednak nie do ocieplania domów a do różnych zadań związanych z podbojem kosmosu. Z biegiem lat zaczęło się okazywać, że pianka PUR posiada bardzo ciekawe właściwości. Zbadaną ją pod kątem przepuszczania ciepła i efekty były naprawdę zaskakujące. Obecnie pianka PUR stosowana jest zarówno do ocieplania ścian jak i dachów. Bardzo dobrze przylega ona do różnych powierzchni co skutkuje tym, że może świetnie sprawdzić na różnych skosach. Montaż styropianu w takich miejscach bywa zaś dość kłopotliwy. Jeśli chodzi o kwestię jaką są izolacje poddasza pianą poliuretanową Śląsk jest regionem, w którym bardzo często słyszy się o powstawaniu firm, które na co dzień zajmują się wspomnianymi izolacjami. Do nakładania pianki poliuretanowej stosuje się specjalne urządzenia zwane przez profesjonalistów agregatami. Dzięki nim pianka przylega do różnych zakamarków.

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju funkcjonuje naprawdę sporo firm, które zajmują się tworzeniem termoizolacji przy użyciu pianki poliuretanowej. W przeszłości taka pianka była stosowana jedynie w przypadku budynków murowanych. Najczęściej stosowaną ją głównie do powierzchni płaskich ponieważ ze ścian bardzo szybko znikała. Obecnie jednak dużo częściej słyszy się o takich piankach, które można stosować nawet w domach szkieletowych. Pianka ta świetnie sprawdzi się nawet w drewnianych domkach letniskowych.