Naturalna wełna do rękodzieła

Od jakiegoś czasu fascynuję się tematyką rekonstrukcji historycznych. Dokładnie uwielbiam okres wczesnego średniowiecza, który staram się jak najlepiej poznać. Jakiś czas temu rozpoczęłam prace nad przygotowaniem własnego stroju, takiego, w jakim chodzili moi przodkowie dziesięć wieków temu. Niestety, pojawił się drobny problem, związany z materiałami. Żeby strój można było uznać za zgodny z historią, należy odrzucić wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne. Dlatego zaczęło się poszukiwanie odpowiednich materiałów.

Wełna najwyższej jakości

cienka wełna włóczka w sklepie internetowymNasi przodkowie nie znali tworzyw sztucznych. Dziesięć wieków temu nie znano nylonu, ani plastiku. Dlatego właśnie, decydując się na wykonanie stroju, musiałam szukać czegoś, co nie ma żadnych domieszek. Ostatecznie doszłam do wniosku, że najlepsza będzie wełna. Nasi przodkowie hodowali owce, w związku z czym wełna z pewnością jest jak najbardziej historyczna. Dlatego właśnie musiałam znaleźć wełnę dobrej jakości. Na szczęście, gdy przeglądałam różne strony, rzuciła mi się w oczy cienka wełna włóczka w sklepie internetowym, który miał bardzo dobre opinie użytkowników. Zdecydowałam się zakup włóczki i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona. Przede wszystkim włóczka faktycznie okazała się w stu procentach naturalna – sprawdziłam i nie ma tam żadnych domieszek sztucznych włókien. Co więcej, wełna jest naprawdę bardzo przyjemna w dotyku, a jej cena jest bardzo okazyjna. Nadaje się nie tylko do tworzenia różnego rodzaju historycznych ozdób, ale również do niewielkich przeszyć, na które przy rekonstrukcjach historycznych również trzeba zwracać uwagę. Ostatnio zdecydowałam się nawet na niewielkie hafty. Również wykorzystałam zakupioną w sklepie internetowym włóczkę, co okazało się bardzo dobrym rozwiązaniem. Muszę przyznać, że wykorzystuję ją praktycznie do wszystkiego i za każdym razem doskonale spełnia swoje zadanie. Bardzo się cieszę, że trafiłam na ten produkt, bo teraz mam pewność, że mój strój spełnia odpowiednie standardy i nie w nim ani grama sztucznych substancji.

Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się znaleźć doskonałą włóczkę wełnianą. Dostępna jest w sklepie internetowym w bardzo atrakcyjnej cenie. Muszę przyznać, że jakość mnie zaskoczyła. Dostawy są bardzo terminowe, a produkty zgodne z opisem. Bardzo się cieszę, ze faktycznie w produktach nie ma żadnych domieszek tworzyw sztucznych, bo dzięki temu nie muszę się martwić, że moje dzieła nie oddają wiernie historii. Duży wybór kolorów również jest dla mnie atutem.