Naturalny sok z Noni

 

Lekarze od dawna alarmują, że brak ruchu i spożywanie niezdrowej i przetworzonej żywności jest prostą drogą do ciężkich chorób. Nie każdy ma w nawyku wybieranie wody zamiast słodzonego napoju, jabłka zamiast kolejnego batonika, albo warzywa do obiadu zamiast smażonych frytek. To co jemy i pijemy, ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie, więc warto dbać o to co się znajdzie w naszym menu. Na dłuższą metę, taka dieta pozwoli nam zachować zdrowie i siły witalne.

Ile trzeba spożywać soku z Noni?

zdrowy sok z noni tahitianDieta bogata w surowe warzywa, owoce, zioła, ryby i chude mięso, jest podstawowym czynnikiem w utrzymaniu zdrowia. Im więcej sztucznych dodatków, konserwantów i barwników, w naszym pożywieniu, tym większe ryzyko pojawienia się różnych chorób i dolegliwości. W ostatnim czasie nastała moda na picie naturalnych soków, które świetnie oczyszczają i wzmacniają organizm. Jednym z najpopularniejszych jest zdrowy sok z Noni Tahitian, który posiada mnóstwo cennych właściwości leczniczych. Przede wszystkim ma działanie antybakteryjne, antywirusowe, antygrzybiczne i antynowotworowe. Doskonale wzmacnia organizm, dostarcza niezbędnych składników, które wspomagają funkcje obronne organizmu. Dzięki potężnej dawce witamin z gruby B oraz witaminy C i E, sok wspomaga pracę wielu narządów i chroni je przed chorobami. Ponadto znajdziemy w nim pokaźną ilość wapnia, magnezu, potasu i sodu. Jego regularne spożywanie pomaga w obniżeniu poziomu złego cholesterolu, a więc przeciwdziała rozwinięciu się miażdżycy. Sok jest produkowany z owoców morwy indyjskiej, która rośnie w regionie południowo – wschodniej Azji i na Pacyfiku. Naturalnie wyprodukowany sok, trafia do szklanych butelek z ciemnego szkła i jest przechowywany w warunkach chłodniczych, aby wydłużyć jego datę ważności. Po otwarciu należy go spożyć maksymalnie w ciągu dwóch tygodni, ponieważ przy dłuższym otwarciu jego witaminy ulegają utlenieniu i nie posiada on już tak spektakularnych właściwości leczniczych. Należy go spożywać raz dziennie na surowo.

Sok z Noni Tahitian jest sprzedawany głównie w sklepach z ekologiczną żywnością, lub w internecie. Możemy go nabyć w szklanych butelkach o pojemności pięćset mililitrów. Jest on świetnym pomysłem na prezent dla osoby dbającej o zdrowie i ceniącej naturalne produkty. Nie powinny go spożywać jedynie dzieci i kobiety w ciąży, ze względu na silne działanie przeciwbólowe. Oryginalny sok posiada odpowiednie certyfikaty jakości i ma lekko żółtawą barwę. Ma bardzo delikatny zapach i smakuje podobnie do żurawiny.