Neutralizacja glonów w basenie

 

Coraz więcej osób podczas budowania swojego domu od razu chce mieć basen i jest on uwzględniany we wszystkich planach projektowych. Jest to jak wiadomo marzenie bardzo wielu osób, bo dzięki temu można się kąpać wtedy kiedy mamy na to ochotę, a także organizować przyjęcia dla naszej rodziny czy też przyjaciół i wtedy można poczuć się jak w prawdziwy filmie.

Dbanie o czystość w basenie

skuteczny środek na glony w basenieJak wiadomo wraz z posiadaniem basenu wiąże się bardzo wiele obowiązków w tym oczywiście dbanie o jego czystość, bo jest to jak wiadomo najważniejszą sprawa. Z racji tego, że woda w basenie nie ma przepływu i jest zamkniętym zbiornikiem wodnym, to bardzo szybko tworzą się w niej glony. Dlatego też trzeba zakupić skuteczny środek na glony w basenie, który będzie w szybki i trwały sposób zapobiegał ich powstawaniu. Dzięki temu wiemy, że podczas kąpieli nie zatrujemy się glonami, bo gdy się pływa to woda zawsze dostaje nam się do organizmu,a  gdy będzie w niej zbyt dużo glonów, których czasami nie widać gołym okiem, to może mieć to dla nas bardzo złe skutki. Nic więc dziwnego, że od razu przy montażu basenu firma, która to robi ma w ofercie specjalistyczną chemię, dzięki której będziemy w stanie utrzymać nasz basen w czystości. Oczywiście co miesiąc warto żeby był n czyszczony i cała woda bezie wówczas z niego spuszczona, lecz wtedy trzeba za takie czyszczenie zapłacić więcej. Im więcej i częściej kąpiemy się w naszym basenie, tym jak wiadomo glony szybciej się w nim namnażają, dlatego też specjalistyczne środki chemiczne mogą nieco wydłużyć czas namnażania się glonów. Warto więc od razu zaopatrzyć się w roczny zapas takich środków chemicznych, bo gdy kupimy od razu ich więcej to mamy również większy rabat, a jakby nie patrzeć środki takie i tak zostaną użyte, gdyż woda w basenie jest praktycznie przez większość miesięcy w roku. Same środki chemiczne są oczywiście w pełni ekologiczne i są bezpieczne dla naszej skóry, tylko musimy bardzo dokładnie czytać instrukcję i wiedzieć jaką ilość takich środków użyć i jaki jest okres karencji, czyli przez ile dni po ich użyciu nie możemy się kąpać.

Dzięki temu, że na rynku jest bardzo dużo specjalistycznych środków na glony, nasze baseny zawsze będą pięknie się prezentowały, a zawarta w nich woda, zawsze będzie miała krystalicznie niebieski kolor. Przy regularnym używaniu takich środków is samym czyszczeniu, glony w perspektywie czasu zaczynają zdecydowanie wolniej się namnażać, jednak trzeba być w tym wszystkim regularnym i bardzo dokładnym.