Witamy na ABC Wood

Strona producentów i usługodawców zajmujących się drewnem z zagłębia drzewnego.

Nowa odsłona dekoracji

Nowa odsłona dekoracji

Stosowane dawniej sposoby na efektowne ozdabianie ścian zewnętrznych domów nabrały świeżości. Wystarczyło ulepszenie procesów produkcyjnych, by na bazie sprawdzonych rozwiązań powstały zupełnie nowe, ale z elementem stylu retro. Produkowane współcześnie elementy sztukaterii są znacznie bardziej wytrzymałe i odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne. Zapewniają wyjątkowy wygląd budynku na długie lata i zabezpieczają narożniki przed uszkodzeniami różnego rodzaju i pochodzenia. Przemawia to na korzyść pewnych rozwiązań.

Bonie ze styropianu na elewacjach budynków

styropianowe bonie elewacyjneNiejednokrotnie zdarza się, że powrót do dawnych metod dekoracyjnych jest strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Zwłaszcza, gdy są w pełni ulepszone. Styropianowe bonie elewacyjne są na to doskonałym przykładem. Niepowtarzalny wygląd otoczenia domu ma niezwykle duże znaczenie i z pewnością zostanie zauważone przez bliskich i dalszych znajomych. Powtarzalność i dowolność rozmiarów oraz gładka powierzchnia to kolejne z wielu zalet tego materiału elewacyjnego. Nowoczesne technologie w połączeniu z klasyką i bogatymi zdobieniami charakteryzują się wysoką wytrzymałością i estetyką, obok której nie można przejść obojętnie. Komfort użytkowania utrzymuje się przez wiele lat. Po zakupie styropianowych elewacji możliwa jest ich dowolna modyfikacja. Wszystko zatem można dostosować do swojego gustu i wymagań. Chodzi tutaj o kształty, kolory, które można dowolnie i bez ograniczeń zmieniać. Efekt końcowy z pewnością będzie olśniewający i oryginalny. Producenci otwierają się również na usługi wykonywania indywidualnych projektów, zgodnie z życzeniami klienta. Zamawiający zazwyczaj ma możliwość wglądu do postępów w realizacji zamówień. Gotowe elementy łatwo jest samodzielnie zamontować, dlatego zatrudnianie ekipy remontowej staje się całkowicie zbędne. Istnieje minimalne ryzyko wystąpienia jakichkolwiek problemów. Elementy ozdobne zabezpieczają ściany przed uszkodzeniami spowodowanymi kontaktem z ludźmi lub szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Piękne wykończenia elewacji są marzeniem każdego właściciela posesji. Cały budynek jest chroniony przed uszkodzeniami, a dodatkowo pięknie prezentuje się przez wiele lat. Nie ma konieczności odświeżania wyglądu elewacji co kilka lat, gdyż zachowuje pierwotny wygląd i estetykę przez wiele, wiele lat. Styropian dodatkowo jest izolatorem ciepła, zapobiega wychładzaniu budynków, co jest najbardziej pomocne zimą. Latem natomiast pozwala na utrzymywanie w pomieszczeniach właściwej temperatury. 

Adam Woźniak

Comments are closed.