Nowoczesne banery reklamowe 3D

Zwyczajne banery reklamowe, które możemy zobaczyć na większości billboardów, mogą już nie wystarczyć, żeby zainteresować potencjalnych klientów. Agencje reklamowe prześcigają się więc w pomysłach na nowe szaty graficzne takiego rodzaju reklam. Banery reklamowe umieszcza się na billboardach, ale nie tylko. Są na wszelkiego rodzaju podświetlanych witrynach a nawet na stadionach piłkarskich i halach sportowych. Przynoszą pożądany efekt tylko wówczas, kiedy zainteresują i przyciągną klientów.

Baner reklamowy musi przyciągać uwagę

banery reklamowe w gdyniOryginalne i ciekawe banery reklamowe przyciągają uwagę. Żeby tak było muszą się naprawdę czymś wyróżniać. Ostatnio absolutnym hitem są banery 3D, które sprawiają wrażenie jakby obraz na nich był widoczny w trzech wymiarach. Patrząc na taki baner widzi się obraz jakby nie był banerem, ale rzeczywistością. Jeśli ktoś ogląda mecze piłkarskie to takie banery można zobaczyć po dwóch stronach bramki piłkarskiej. Jeśli kamera telewizyjna jest na nie skierowana z góry to wyglądają jak stojące bandy reklamowe. W rzeczywistości są to banery rozłożone na ziemi i wykonane w technice 3D. Banery reklamowe w Gdyni produkuje się głównie w technologii trójwymiarowej. Takie banery drukuje się również na billboardy. Jeśli patrzy się na nie z dołu to widać ich wielowymiarowość, ponieważ wydrukowane są w specjalny sposób. Trzeba jednak patrzeć na nie pod odpowiednim kątem. Z reklamą jest tak, że cały czas trzeba wymyślać coś nowego. Pracują nad tym agencje reklamowe, do których zgłaszają się firmy zainteresowane reklamą za pomocą banerów. Graficy i projektanci reklam wykonują je tylko od strony graficznej, ale za pomysł i koncepcje odpowiedzialni są specjaliści od marketingu. Z każdym rokiem wydaje się, że już więcej w tej kwestii nie można zdziałać, bo już wszystko wymyślono. Zawsze jednak okazuje się, że można pójść o krok dalej i wymyślić jeszcze coś więcej. Kwestią czasu jest, kiedy na banerach reklamowych będą puszczane komputerowe animacje. Już dzisiaj można takie oglądać na telebimach, ale to wciąż jeszcze bardzo droga technologia.

Reklama musi wkroczyć w nowy wymiar, jeśli ma przynosić pożądane przez zleceniodawców efekty. Dzisiaj trójwymiarowe banery są dla wszystkich interesujące i ciekawe, ale za chwilę trzeba będzie zrobić kolejny krok do przodu. Na pewno agencje marketingowe, które śledzą aktualne trendy w reklamie, cały czas pracują nad tym, żeby branża reklamowa była zawsze o krok do przodu. Bo tak naprawdę cała sprzedaż produktów i usług zależy właśnie od skutecznej reklamy.