Nowoczesne bramki uchylne

Bramki sklepowe, monitoring, ochrona i zwiększona czujność pracowników to sposoby na walkę z drobnymi kradzieżami. Niestety przepisy są tak skonstruowane, że dopiero kradzież o wartości powyżej 500 zł jest uznawana za przestępstwo. Jeśli złodziej wejdzie do sklepu i zabierze rzeczy z półek za wartość mniejszą niż 500 zł, to funkcjonariusze najwyżej mogą wystawić mu mandat od 20 do 500 zł. Wszystko to sprawia, że złodzieje czują się bezkarni i są coraz bardziej zuchwali.

Zastosowanie bramek uchylnych

bramki uchylneJedną z najpowszechniejszych metod walki z drobnymi kradzieżami są bramki sklepowe. Te proste urządzenia przede wszystkim odstraszają, ale potrafią też wykryć, że dana osoba coś wynosi. Wielu właścicieli sklepów decyduje się na ich zakup pomimo tego, że nie są to urządzenia estetyczne i mogą psuć wystrój sklepu. Nie wszystkie wady da się zniwelować, ale brak estetyki można zniwelować lub bez problemu zmienić w atut. Chodzi o nakładki na bramki sklepowe, które mogą być elementem wyróżniającym sklep spośród innych. Bramki uchylne to wzajemne powiązanie ze sobą wielu różnych elementów tworzących niezawodny mechanizm regulacji i ewidencji ruchu osób w danym obiekcie. Wśród nich istotne zadanie pełnią urządzenia fizyczne, które chronią dostęp do danego pomieszczenia. Otwarcie tych urządzeń jest możliwe dzięki zainstalowaniu odpowiednich czytników (terminali, kontrolerów i wyposażeniu osób upoważnionych do wstępu w kartę lub klucz. Mogą to być karty zbliżeniowe, chipowe, z kodem kreskowym lub magnetyczne. wymienione urządzenia mechaniczne współpracują z odpowiednim systemem kontroli. W ten sposób możliwe jest regulowanie ruchu osobowego i zabezpieczenie obiektu przed osobami nieuprawnionymi. Istnieje również możliwość uzyskania precyzyjnego wykazu przemieszczania się poszczególnych osób w budynku. Ma to szczególne znaczenie w przypadku monitorowania czasu pracy osób zatrudnionych. Obecnie, coraz więcej firm zwraca uwagę na bezpieczeństwo swoich zasobów, w tym nie tylko materialnych, ale i informacji, które mogą zawierać tajemnice firmy.

Zastosowanie bramek uchylnych, wygrodzeń i kolumn czytników z dopasowanym designem umożliwia dostęp bez barier i sprawny przebieg procesu dzięki automatycznemu zwalnianiu. Przedmiotowy system jest często wykorzystywany przez przez pracowników kontrolujących ruch osobowy zatrudnionych pracowników. Przy zastosowaniu elektronicznej kontroli dostępu możliwe jest precyzyjne ewidencjonowanie czasu pracy zatrudnionych pracowników. Pomaga to w ustaleniu skutecznej dyscypliny.