Nowoczesny sterownik silnika

 

Samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe, wyposażone są w specjalne sterowniki komputerowe, dzięki którym kierowca prowadzący pojazd, ma możliwość zapoznać się ze stanem silnika, oraz płynów w pojeździe, za pomocą komputera pokładowego zamieszczonego w kokpicie pojazdu. Takiego rodzaju sterowniki instalowane są w dosłownie każdego rodzaju pojeździe, a w dzisiejszych czasach nie ma pojazdu, który byłby pozbawiony komputerowego sterownika.

Sterownik komputera silnika

sterownik IAW5afTakiego rodzaju systemy pozwalają na informowanie kierowcy o aktualnym stanie płynu silnikowego, płynu chłodnicy, czy też płynu hamulcowego. Sterownik silnika wyposażony jest w specjalne czujniki, dzięki którym na komputerze pokładowym, wyświetlana zostaje aktualna wartość stanu wszelkiego rodzaju płynów, a innowacyjne systemy komputerowe, poinformują kierowcę, jeśli którykolwiek z płynów wynosić będzie wartość poniżej minimalnej, aby kierowca w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa podczas jazdy, mógł uzupełnić brakujące płyny pod maską samochodu. Dodatkowo, sterowniki samochodowe wyświetlają także wartość spalanego paliwa, oraz wykazują średnie spalanie pojazdu, dzięki czemu kierowca jest w stanie określić, czy aktualny stan paliwa w baku, jest odpowiednio wystarczający do pokonania określonej trasy. Sterownik IAW5af, znajduje swoje zastosowanie głównie w samochodach osobowych, lecz jego instalacja odbywa się także w niektórych samochodach dostawczych. Dzięki takiego rodzaju sterownikom, istnieje możliwość zapoznania się z wszelkimi, bardzo cennymi informacjami, które wyświetlane są na komputerze pokładowym w samochodzie. Kierowca dzięki takiego rodzaju rozwiązaniom, jest w stanie zapewnić całkowite bezpieczeństwo podczas jazdy sobie, pasażerom, oraz pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, gdyż stan pojazdu wyświetlany na komputerze pokładowym, określa jakiego rodzaju czynności należy wykonać, aby podróż samochodem osobowym była w pełni bezpieczna oraz bezkonfliktowa, a stan pojazdu możliwie jak najmniej awaryjny.

Komputerowe sterowniki silnika instalowane w pojazdach, stanowią główne wyposażenie, bez którego odczyt informacji na komputerze pokładowym praktycznie byłby niemożliwy. Dzięki takiego rodzaju systemom, podróż pojazdem jest całkowicie bezpieczna oraz bezawaryjna, gdyż sterowniki silnika wyposażone są w czujniki, które na bieżąco informują kierowcę nie tylko o stanie płynów, lecz także o stanie technicznym silnika oraz jego podzespołów, odpowiadających za sprawną oraz bezkonfliktową pracę pojazdu.