Obozy i kolonie nad morzem

Wyjazd nad morze Bałtyckie zawsze kojarzy się z czymś pozytywnym dla dzieci. Szczególnie jeśli ma to być wyjazd na kolonie czy obóz bez rodziców. Młodzież ma nie lada atrakcje podczas takiego wyjazdu. Wszystkie miejscowości nadmorskie mają świetną bazę noclegowo- wypoczynkową. Dotyczy to dużych kurortów oraz małych miejscowości i wsi. W zależności od naszych upodobań jeździmy w odludne miejsca lub wręcz przeciwnie. Wtedy wolimy jechać do zatłoczonego miejsca, gdzie wszystko tętni życiem.

Najlepsze miejsca na kolonie dla dzieci

mikoszewo - ośrodek kolonijny dla dzieciWybierając miejsce wyjazdu naszego dziecka na kolonie sprawdzamy oferty pod wieloma względami. Po pierwsze miejscowość oraz atrakcje w pobliżu. Po drugie jakie jest samo wyposażenie ośrodka kolonijnego. W pierwszym przypadku ważne są atrakcje w danej miejscowości ponieważ dzięki temu łatwiejsza jest organizacja takiego obozu. Jeśli w pobliżu jest rzeka, morze czy jezioro wiemy, że dzieci nie będą się nudzić. Znacznie częściej wybieramy wyjazdy do małych miejscowości jeśli chodzi o wyjazdy kolonijne. Im więcej parków i zieleni tym lepiej.  Jeśli chodzi o miejscowości na Mierzei Wiślanej są one świetnym regionem na zorganizowanie właśnie kolonii dla dzieci i młodzieży. Bardzo duża liczba ośrodków wypoczynkowych przystosowanych dla goszczenie dzieci i młodzieży. Z wieloma atrakcjami zarówno na terenie ośrodków jak i w ich pobliżu. W miejscowości Mikoszewo – ośrodek kolonijny dla dzieci ma do dyspozycji sale zabaw z konsolami do gier i wypożyczalnię rowerów. Ten i wiele innych ośrodków jest przygotowanych na różne pory roku. Co prawda sezon trwa od czerwca do sierpnia tak jak wakacje i wolne od szkoły. Natomiast nawet w lato często zdarza się gorsza pogoda i deszczowe dni. Wtedy takie sale zabaw, kryty basen, siłownia, sauna oraz inne tego typu rzeczy są bardzo miłe widziane w ośrodkach wypoczynkowych. Tym bardziej, że jest to wyjazd dla dzieci, które bardzo szybko się nudzą. Ponad to kuchnia w takich ośrodkach musi być urozmaicona i pyszna.

Jeśli szukamy odpowiednich kolonii dla naszych dzieci powinniśmy sprawdzić opinie o danym organizatorze. Najlepiej by było jakby organizatorem było znane biuro podróży. Każdy chce by jego dziecko było pod odpowiednią opieką zarówno opiekunów jak i lekarską. Dlatego nim powierzymy w czyjeś ręce dziecko upewnijmy się, że robimy dobrze puszczają w je na takie kolonie i obóz. Fajnie jest jeśli dziecko jedzie ze swoją najbliższą koleżanką lub kolegą, wtedy pierwsze dni w nowym miejscu są łatwiejsze dla nich.