Ochrona przeciwsłoneczna twarzy

Słońce kojarzy się nam zazwyczaj dobrze, daje nam światło, ciepło, jest nieodłącznym elementem udanych wakacji. Ze słońcem kojarzy nam się także opalenizna, która uważana jest za dodającą uroku ozdobę ciała. Jednak słońce ma również wady-wytwarzane przez nie promieniowanie ultrafioletowe może prócz pożytku przynieść nam także szkodę. Szkodliwe promieniowanie słoneczne może powodować dotkliwe poparzenia skóry, które przyspieszają jej starzenie się, mogą generować przebarwienia, a także w najgorszym przypadku może być powodem groźnych chorób, na przykład czerniaka skóry.

Stosowanie blokerów przeciwsłonecznych do twarzy

bloker przeciwsłoneczny do twarzyChoć zimą może się nam wydawać, że problem nie istnieje, to przecież słońce świeci cały czas. W sezonie jesienno zimowym słońc nie jest w stanie nas opalić, ale szkodliwe promieniowanie słoneczne wciąż może nam zaszkodzić. Promieniowanie UVA i UVB niszczy kolagen znajdujący się w naszej skórze, co skutkuje szybszym starzeniem się skóry a także przyczynia się do powstawania nowotworów. Jak temu zapobiec? Nie ma możliwości całkowicie unikać ekspozycji na promieniowanie generowane przez słońce, ale możemy stosować filtry i blokery przeciwsłoneczne. Najważniejsza jest ochrona twarzy, ona bowiem wystawiona jest na światło słoneczne cały rok, nawet zimą, kiedy reszta ciała zasłonięta jest ubraniami. Kosmetyki, które pomogą nam uchronić skórę przed promieniowaniem UVA i UVB to takie, które mają oznaczenie SPF, obok którego znajduje się liczba oznaczająca współczynnik ochrony. Im większa liczba tym większa ochrona. Kosmetyk z filtrem przeciwsłonecznym o oznaczeniu SPF 50 i większym nazywane są blokerami. Bloker przeciwsłoneczny do twarzy najlepiej ochroni skórę, która na twarzy jest cieńsza i delikatniejsza niż na innych obszarach ciała przed szkodliwym promieniowaniem. Powinno się go używać cały rok, za każdym razem, kiedy wychodzimy na zewnątrz, niezależnie od tego, czy dzień jest słoneczny czy pochmurny. Bloker można stosować również pod makijaż, nie musimy więc używając go rezygnować z podkładu, pudru i innych kosmetyków kolorowych, którymi robimy makijaż twarzy.

Stosowanie kosmetyków z filtrem UV jest niezwykle ważne. Dzięki nim zapewnimy naszej skórze świeży, jędrny i młody wygląd na dłużej, a także minimalizujemy ryzyko zachorowania na groźny nowotwór skóry. Aplikowanie na skórę blokera przeciwsłonecznego to niewielki wysiłek, dzięki któremu będziemy mogli dłużej cieszyć się piękną, a przede wszystkim zdrową skórą. Dzięki składnikom nawilżającym i odżywiającym blokery mogą być podstawą dobrej pielęgnacji skóry.