Opaska na rękę

 

Frotka jest specjalną opaską na nadgarstek. Jej nazwa wzięła się z rodzaju tkaniny, z którego jest zrobiona tak zwanego frotte. Najczęściej wykonana jest z bawełny, ponieważ ten materiał doskonale wchłania pot, a jest to jedno z głównych zastosowań tej opaski. Praktycznie każdy zawodnik sportowy z niej korzysta, a najczęściej zobaczyć ją możemy na nadgarstkach tenisistów.

Frotka jako opaska na rękę

frotka na rękę adidasDzięki niej szybko i łatwo można zetrzeć pot z twarzy żeby nie dostawał się on do oczu. Szczególnie w tenisie nie powinien on spływać na dłoń, ponieważ może to spowodować wyślizgniecie się rakiety. Ten kto uprawia sport, wie doskonale jakim nieprzyjemnym uczuciem jest słony pot, który zalewa nasze oczy. Zaczynają one wtedy łzawić i skutecznie przeszkadza to w treningu. Jest to zdecydowanie irytujące, zwłaszcza kiedy uprawiamy szybkie, techniczne biegi podczas, których musimy być w pełni skoncentrowani. Wytarcie potu taką frotką zajmuje sekundę, a dzięki temu utrzymamy odpowiednie tempo naszego treningu. Frotka na rękę adidas czy jakiejkolwiek innej firmy znajduje zatem zastosowanie w każdej dziedzinie sportowej. Ma ona kształt prostokąta, której długość jest dopasowana do obwodu naszej dłoni. Na rynku dostępne są różne szerokości, najpopularniejsze modele mają od 5 do 10 centymetrów. Znajdą się jednak i takie, które są szerokie nawet na 20 centymetrów. Jej rozmiar zależy przed wszystkim od preferencji użytkownika. Większość z nich jest wykonana z rozciągliwego materiału. Pozwala to na dokładne dopasowanie frotki do nadgarstka. Materiał użyty to ich uszycia musi charakteryzować się dużą wytrzymałością i chłonnością. Niektóre z modeli wyposażone są w specjalne elementy, które na przykład mają działanie bakteriobójcze. Jest to element równie ważny dla sportowców jak wchłanianie przez nie potu. Szukając idealnej dla siebie frotki natkniemy się również na takie, które używane są do spięcia włosów podczas treningu. Jest to doskonała alternatywa dla typowych gumek do włosów.

Frotka to bardzo przydatne akcesorium, które pozwala w pełni skupić się na grze. Zapewnia ona możliwość szybkiego wytarcia potu z czoła również wtedy kiedy zapomnimy ręcznika na trening. Jest to element, który jest potrzebny zarówno osobom, które uprawiają wiele dyscyplin amatorsko jak i sportowcom profesjonalnym. Na powierzchni frotki umieszczane są specjalne elementy, które ukazują jaki producent je wykonał, ale również można poprosić o umieszczenie na nich specjalnych symboli klubu, do którego się należy.