Organizery podróżne przydatne podczas dalekich wypraw

 

Pakując walizkę lub samochód zmagamy się zawsze z problemem braku miejsca. Pomimo, że na początku wydaje nam się go całkiem sporo, bo w końcu mamy duży samochód i zakupiliśmy w sklepie internetowym ogromne walizki, to w miarę pakowania ogarnie nas blady strach czy wszystko się zmieści. Najgorsze jest to, że nie potrafimy sobie z tym poradzić ze względu na fatalną organizację naszego bagażu. Pomóc nam w tym mogą odpowiednie organizery, które ułatwią optymalne zachowanie miejsca.

Różne rodzaje organizerów podróżnych

organizer podróżnyNajczęściej popełniamy błąd podczas pakowania polegający na słabym wykorzystaniu rozległych przestrzeni bagażowych. Ma to związek z tym, że wszystko kładziemy na spód dostępnej przestrzeni pozostawiając sporo miejsca na górze i po bokach. Pomóc nam w tym może odpowiedni organizer podróżny, który zapewni odpowiednie uchwyty dla przedmiotów, w taki sposób aby można było wykorzystać z pozoru niedostępne przestrzenie w sposób zoptymalizowany. Organizer zazwyczaj składa się z przegródek o różnych rodzajach, w które można włożyć nietypowe lub małe przedmioty. Same organizery mogą mieć formę walizki, torby lub nawet sztywnej maty, którą można przyczepić do właściwej walizki. Można w nim umieścić kable od telefonu, małe przedmioty, teczki z dokumentami a także wiele innych rzeczy w zależności od naszych potrzeb. Taki organizer przyda się zwłaszcza osobom często podróżującym. Dodatkową zaletą stosowania organizerów jest mniejsze ryzyko zgubienia jakiegoś przedmiotu, gdyż są one dobrze widoczne wewnątrz organizera w przeciwieństwie do wrzucania ich luzem do walizki. Często organizery możemy doczepiać także w nietypowych miejscach, gdzie posiadają jeszcze dodatkowe funkcje. Przykładem jest organizer umieszczany z tyłu przednich siedzeń w samochodzie. Są one wyposażone zazwyczaj w wysuwany stolik na którym mogą się na przykład bawić dzieci siedzące z tyłu samochodu. W samym organizerze możemy na przykład trzymać dla nich zabawki, kredki, czy też kolorowanki i bloki do rysowania.

Jak już wspomniałem organizery ułatwiają nam życie, kwestia dobrania odpowiedniego dla siebie. Jest wiele różnych rodzajów w zależności od potrzeb, ale myślę, że warto zainwestować chociaż w część z nich. Ja osobiście podróżuje bardzo często i nie wyobrażam sobie pakowania bez organizera w walizce, który służy mi już wiele lat. Jak porównam dawne czasy, kiedy takiego nie posiadałem, to mam porównanie i dlatego wiem co mówię udzielając wszystkim czytelnikom tego artykułu dobrą radę na przyszłość.