Terenówki Jeepa są jednymi z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych pojazdów offroadowych, więc nietrudno dostać do nich firmowe modyfikacje i wyposażenie. Wielu producentów pojazdów terenowych nie oferuje jednak podobnej ilości sprzętu i akcesoriów, dlatego też w takich samochodach najczęściej montowane są niefirmowe modyfikacje, aczkolwiek pochodzące od najbardziej renomowanych producentów. Jedną z takich modyfikacji jest wzmocniona rama, służąca do minimalizowania efektów kolizji podczas jazdy.
Orurowanie do samochodów terenowych produkcji Jeepa
Sprzęt Jeepa jest bowiem równie niezawodny co same pojazdy, więc sprawdza się świetnie w każdym pojeździe offroadowym, wymagającym dodatkowego wzmocnienia struktury. Orurowanie Jeep jest całkowicie legalną modyfikacją, mogącą być zamontowaną w samochodzie drogowym, uczestniczącym w normalnym ruchu ulicznym. Nie przekracza ona bowiem wagomiaru narzuconego na samochody drogowe, ale również nie wpływa w żaden sposób na kierowanie samochodem. W znacznym stopniu uodparnia pojazd na najgorsze uszkodzenia, jakie mogą być skutkiem kolizji czy wypadków drogowych, a w przypadku orurowania całkowitego, obejmującego również klatkę kabiny kierowcy, chronią kierującego pojazdem przed obrażeniami podczas zderzenia czy dachowania. W przeciwieństwie do ciężkiego, stalowego orurowania, jakie służy do modyfikacji wyłącznie pojazdów offroadowych, drogowe ramy od Jeepa są tworzone z lekkich i elastycznych stopów metali oraz tworzyw sztucznych. Mimo wysokiej odporności i trwałości, są dość podatne na obróbkę, i z łatwością mogą być dopasowane do kształtu karoserii czy podwozia niemal dowolnego samochodu. Co ciekawe, pasują one idealnie do większości pojazdów wzorowanych na samochodach terenowych Jeepa, i często zakładane są w pojazdach zabytkowych i historycznych, jako niewidoczne aczkolwiek zdecydowanie skuteczne zabezpieczenie przed uszkodzeniem delikatnej konstrukcji.
Takie modyfikacje można zamontować niemal w każdym salonie firmowym, oraz w wielu warsztatach samochodowych, zajmujących się modyfikacjami pojazdów terenowych. Koszty zależne są przede wszystkim od rodzaju ramy oraz wielkości pojazdu, jak również od jego konstrukcji. Najtańsze modyfikacje wykonywane są oczywiście na samochodach przystosowanych do montażu wzmocnienia karoserii, a nieco wyższe koszty ponoszą kierowcy tych pojazdów, które muszą być przerobione pod montaż wzmocnienia, choć cena nadal pozostaje bardzo rozsądna, i przystępna dla większości kierowców.