Otulacz z bambusa

 

Każde dziecko od samych narodzin potrzebuje specjalnej troski ze strony rodziców. Jeszcze zanim się urodzi maluszek, to mama kompletuje dla niego wyprawkę, w której znajdują się wszystkie najpotrzebniejsze produkty, które będą mu służyły przez pierwsze miesiące, a nawet lata. Najważniejsze elementy, to przede wszystkim łóżeczko ze szczebelkami i wózek głęboki. Potrzebne też będą ubranka, pościel i coś do przykrycia.

Zastosowanie otulacza bambusowego

otulacz bambusowySkóra noworodka i niemowlaka jest bardzo delikatna, dlatego wszystko z czym będzie on miał kontakt musi być miękkie. Dzieci lubią się przytulać do przyjemnych w dotyku materiałów, czy przytulanek, dlatego warto zadbać, aby właśnie takie były wszystkie tkaniny. Do przykrywania dzieci powszechnie są stosowane kołderki, kocyki, lub pieluszki. Bawełna jest jednym z materiałów, które są bezpieczne dla małych dzieci, ponieważ nie wywołują podrażnień, chłoną wodę i są przewiewne. Idealnie się sprawdzają na upalne dni, bo maluch się nie spoci pod nimi. Alternatywą dla różnych pieluszek jest otulacz bambusowy, który jest wykonany z naturalnych włókien, posiadających właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i antyalergiczne. Dzięki temu taki otulacz może być stosowany przez maluchy z alergiami. Może on być w kształcie pieluszki, lub specjalnego rombu z wydłużonymi rogami, aby można było w nim łatwo zawinąć dziecko. Otulacz służy głównie do zawijania w nim dziecka, żeby jest uspokoić, wyciszyć, uśpić, albo po prostu bezpiecznie nosić kiedy jest jeszcze bardzo małe. Dzieci do około trzeciego miesiąca życia, mają niekontrolowane ruchy rąk i nóg, co może je irytować i drażnić. Są wtedy niespokojne i wymagają wyciszenia, a nie ma nic lepszego niż ciasne zawinięcie maluszka w otulacz, który ma ułożone rączki wzdłuż tułowia. Dzięki temu czuje się bezpiecznie i pewnie, bo takie ułożenie przypomina mu pobyt w brzuszku mamy, gdzie miał bardzo niewiele miejsca do poruszania się. Bambus jest znacznie lepszy od bawełny, bo lepiej chłonie wodę.

Możemy go wykorzystywać jako klasyczny otulacz do uspokajania, wyciszania i usypiania dziecka, lub jako pieluszkę do przykrywania. Otulacz świetnie się sprawdzi jako mięciutki ręcznik ze względu na chłonne właściwości, ponadto nie będzie nieświeżo pachniał po wytarciu, ponieważ ma właściwości antybakteryjne. Jego wielkość jest uniwersalna, więc każde dziecko się zmieści do niego. Dobrej jakości otulacz sprawdzi się jak stylowy prezent dla nowo narodzonego dzidziusia, bo na pewno się przyda.