Parametry świetlówek liniowych

 

Niektóre przestrzenie wymagają zastosowania specjalistycznych rozwiązań, które mają zapewnić wymagane parametry techniczne, podnieść komfort osób a także ich bezpieczeństwo. Dotyczy to wszelkich zakładów pracy począwszy od obiektów przemysłowych na biurowcach kończąc. Niezależnie od miejsca pracy jednym z najważniejszych czynników warunkujących jej bezpieczeństwo jest z całą pewnością oświetlenie. Warunki,  w których przebywa i pracuje człowiek są określone w obowiązujących przepisach.

Gdzie znajduje zastosowanie świetlówka liniowa?

świetlówki linioweZawarty jest tam podział, w których znajduje się charakterystyka wykonywanej pracy oraz wartość natężenia oświetlenia, która musi być zapewniona na przestrzeni roboczej. I tak w przypadku bardzo precyzyjnych prac, które wymagają dostrzeżenia małych detali oraz szczegółów wartość ta musi być jak najwyższa. W zależności od charakterystyki procesu oraz wykonywanych czynności zróżnicowane są również zastosowane w obiekcie oprawy świetlne. Stosowane są w nich różne źródła światła, które posiadają specyficzną charakterystykę oraz właściwości. Przykładowo w obiektach biurowych najczęściej stosowane są świetlówki liniowe, które zapewniają wymagane parametry a także są tanie w zakupie i użytkowaniu. Źródła te charakteryzuje szereg parametrów, z których najważniejsze to: barwa światła, generowany strumień świetlny, napięcie robocze, trwałość godzinowa, rodzaj trzonka do montażu, współczynnik oddawania barw, moc czy wymiary. Wielu przedsiębiorców decydując się na zakup tego rodzaju osprzętu często zwracają również uwagę na okres gwarancyjny, którym jest objęta dana oprawa. Często, gdy na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań zbliżonych do siebie zarówno parametrami jak i ceną jednostkową to właśnie okres gwarancji jest czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego rozwiązania. Warto dodać, że źródła światła takie jak świetlówki liniowe są bardzo popularnym rozwiązaniem ze względu na swoją charakterystykę.

Zapewniają one bowiem dużą powierzchnię świecenia co doskonale sprawdza się w dużych przestrzeniach. Przykładem mogą być chociażby wcześniej wspomniane pomieszczenia biurowe czy długie korytarze. Warto dodać, że tego typu osprzęt można bez problemu zakupić w stacjonarnych punktach oraz w różnych sklepach internetowych. Warto zawsze porównać ceny w kilku miejscach bowiem zdarzają się sytuację, w których w danym sklepie trwa aktualnie promocja co może spowodować, że koszty zakupu spadną o kilkanaście a nawet kilkadziesiąt procent. Decydując się na zakup warto zawsze wybierać rozwiązania renomowanych producentów, które są objęte długą gwarancją.