Piękne łóżeczka dla lalek

 

Bardzo lubimy z moja córeczka odwiedzać muzea i różne wystawy. Jesteśmy na bieżąco niemal ze wszystkimi muzeami i galeriami w naszym mieście. Ostatnio byłyśmy jednak na wystawie, która na długi czas zostanie nam w pamięci. Była to wystawa domków dla lalek, która okazała się wręcz magiczna i przeniosła nas w cudowny, bardzo realistyczny świat lalek. Wystawa zrobiła na mojej córeczce ogromne wrażanie i na mnie wywarła ona również wrażenie całkiem spore. Wróciłam na chwilę do czasów dzieciństwa, kiedy moim największym marzeniem był taki domek dla lalek.

Malutkie drewniane łóżeczka

łóżeczka drewniane dla lalekNa wystawie były przepiękne, bardzo różnorodne domki dla lalek. Wszystkie były misternie wykonane, podobnie, jak wypełniające je malutkie mebelki i wyposażenie wnętrz. Łóżeczka drewniane dla lalek były oddane niesłychanie realistycznie, ze wszystkimi szczegółami. Oprócz piękne pościeli ozdobionej koronką można było na nich znaleźć nawet miniaturowe maskotki, a na szafkach nocnych lamki i książki do czytania przed snem. Przyznam szczerze, że po tej wystawie zamarzyłyśmy i takim domku dla lalek wraz z malutkimi mebelkami, łóżeczkami. Postanowiłyśmy więc sobie taki domek z drewna zrobić. W piwnicy znalazłyśmy sporo starych desek, sklejki i drewnianych klocków, które doskonale posłużyły nam jako budulec domku i mebelków.  Domek wyszedł nam bardzo ładnie, z małą pomocą małego męża, ale większość roboty wykonałyśmy same z córeczką. Potem zabrałyśmy się za robienie malutkich mebelków. Zrobiłyśmy szafę, stół, krzesła oraz trzy mikroskopijne łóżeczka. Każde łóżeczko wyposażyłyśmy w pościel i nawet poszewki na pościel. Przy każdym łóżku znajduje się szafka nocna wraz z malutką lampką, która świeci w ciemności, gdyż zrobiona jest z fluorescencyjnej kulki. Część mebli po prostu narysowałyśmy na ścianie domu. Wiele przedmiotów zrobiłyśmy z gliny, na przykład garnuszki i miniaturowe owoce. Szczególnie dumna jestem z łóżeczek, które wyszły naprawdę wspaniale. Mam nadzieję, że lalki, które w łóżeczkach umieściłyśmy na noc, będą dzisiaj miały piękne sny.

Miniaturowe domki dla lalek, wraz z wypełniającymi je malutkimi szafami, stołami, kanapami i łóżeczkami obiektem westchnień każdej chyba, zarówno małej, jak i dużej dziewczynki. Kiedy ma się taki domek i malutkie mebelki można się nimi naprawdę świetnie bawić. A i na pewno lalki są bardzo zadowolone,kiedy mieszkają w takim domku, zamiast mieszkać w skrzynce na zabawki lub w szufladzie. Można sobie taki mały domek kupić lub nawet zrobić samodzielnie.