Pieluchy flanelowe dla małego alergika

 

Wysypka na pupie niemowlaka to bardzo częsty problem. Być może spowodowane jest to podrażnieniem przez kosmetyki pielęgnacyjne, a może przez pieluchy jednorazowe. Mały, wrażliwy człowiek zawsze będzie miał problemy natury dermatologicznej, dlatego w tym przypadku warto jest zainwestować w hipoalergiczne pieluchy flanelowe, które to będą milsze dla skóry, a także przyczynią się do znacznych oszczędności. Nie od dziś wiadomo, że bardzo drogie są pampersy.

Wysypka a pieluchy flanelowe

Pieluchy flanelowe z nadrukiemWysypka spowodowana używaniem pieluch jednorazowych to widok, z którym większość nowych rodziców w końcu się zapozna. W tym przypadku nie warto panikować, ale pomyśleć rozsądnie o tym, co dla młodego człowieka będzie najlepsze. Dzieci mają wysypkę na pieluchy z wielu powodów, w tym, że mają zbyt dużo wilgoci na skórze, że pieluchy nie zmieniają się wystarczająco często, że ich skóra jest wrażliwa. Najczęściej jednak jest to reakcja na chemikalia w pieluchach jednorazowych lub wilgotnych chusteczkach. Pieluchy flanelowe z nadrukiem będą idealnie zastępować pieluchy jednorazowe, ponieważ flanela to materiał naturalny. Pieluchy te mogą przybierać różne wzory i kolory, co spodoba się małemu dziecku. Przed latami wysypki na pieluchy były naprawdę rzadkie. Obecnie liczba ta jest znacznie wyższa, a to jest spowodowane rezygnacją z pieluch flanelowych i pójściem na łatwiznę. warto więc powrócić do tradycyjnych metod pielęgnacyjnych i zakupić zestaw pieluch, które będą nie tylko po to, ażeby zabezpieczyć pupę niemowlaka. Pieluchy z tkaniny są zmieniane częściej, ponieważ dziecko poczuje wilgoć i poinformuje nas o tym, dzięki temu skóra nie będzie miała długotrwałego kontaktu z moczem. Ponieważ pieluchy z materiału nie zawierają dodatkowo tych samych chemicznych składników jednorazowego użytku, szansa na podrażnienie jest zdecydowanie mniejsza. Pieluchy flanelowe mają większą oddychalność niż jednorazowe, co oznacza, że powietrze może krążyć i utrzymywać suchość skóry. Jest to komfortowe dla organizmu noworodka. W końcu my też lubimy miękkie i przyjemne materiały.

Naturalne włókna w pieluchach z tkaniny flanelowej są zdecydowanie bardziej miękkie, niż tworzywa sztuczne używane w produktach jednorazowego użytku i dzięki temu dziecko powinno mieć mniej drażniące otarcia, które mogą prowadzić do wysypki. Można więc stwierdzić, że istnieje wiele zalet wynikających z używania pieluch wielokrotnego użytku. Tetra czy flanela zawsze będą przyjazne dzieciom, a szczególnie tym, które są wrażliwe na czynniki uczulające.