Płyty betonowe wykorzystane do dekoracji modnych wnętrz

W aranżacji i wystroju wnętrz coraz częściej architekci sięgają po niestandardowe materiały, nadające bardzo charakterystyczny i oryginalny wygląd pomieszczeniom. Stosują nowatorskie techniki zdobienia ścian oraz posadzek, tworząc piękne projekty nadające nowy charakter często starym i nudnym mieszkaniom. Stosowane są przede wszystkim naturalne materiały, a także wykorzystywane do tej pory jako element konstrukcyjny płyty betonowe. Stosowanie ich na zewnątrz budynków jako elewacja lub będące materiałem konstrukcyjnym znane już jest od wielu lat, natomiast od niedawna montuje się je jako elementy dekoracyjne w pomieszczeniach mieszkalnych.

Modne wnętrza z betonowymi ścianami

modne betonowe płyty dekoracyjneTrwały i niezwykle wytrzymały materiał nadaje industrialnego charakteru klasycznym pomieszczeniom, a modne betonowe płyty dekoracyjne idealnie wpasowują się w nowoczesne standardy w wystroju wnętrz. Płyty wykonane są z betonu architektonicznego, ozdobnego otrzymywanego w nowoczesnych technologiach. Wykazują dużą wytrzymałość na czynniki środowiskowe oraz uszkodzenia mechaniczne, a odpowiednio zaimpregnowane są także wodoodporne. Mogą występować w różnych wersjach kolorystycznych po podaniu odpowiednich pigmentów w procesach technologicznych lub występować w klasycznych odcieniach bieli i szarości. Produkowane są w różnych wariantach i kształtach, również na zamówienia indywidualne. Dopasowanie wymiarów, kolorystyki oraz faktury do potrzeb projektu daje możliwość tworzenia indywidualnego i niepowtarzalnego efektu dekoracyjnego. Beton architektoniczny stanowi bardzo wygodny i niedrogi materiał dekoracyjny nadający się do wielu pomieszczeń mieszkalnych i użyteczności publicznej. Może być wykorzystywany zarówno w salonach jak i pomieszczeniach o intensywnym użytkowaniu, a także w łazienkach i kuchniach. Betonowe ściany wyglądają niezwykle efektownie, mają ciekawą fakturę i strukturę i nadają pomieszczeniu bardzo oryginalnego wyglądu. Są łatwe w użytkowaniu oraz montażu i dają nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Ten nowoczesny materiał nadający awangardowy wygląd jest niezwykle funkcjonalny i może mieć przeróżne zastosowanie. Można nim wyłożyć ścianę, lub tylko jej fragment, obudować kominek, wyłożyć podłogę, a także stworzyć inne elementy dekoracyjne w postaci donic lub paneli odgradzających przestrzenie. Idealnie wpasowuje się w różne elementy wystroju, komponuje się z drewnem, metalem, a także kamieniem. Płyty betonowe można odpowiednio barwić farbami dostosowując do własnych potrzeb i projektów. Za sprawą przemian jakie nastąpiły w aranżacji wnętrz, beton kojarzony z nudą i materiałem konstrukcyjnym, stał się dekoracyjnym elementem nadającym bardzo oryginalny i niepowtarzalny wygląd wnętrzom.