Płyty wiórowe – uniwersalne zastosowanie w meblarstwie

 

Płyty wyrabiane z wiórów drewnianych są jednym z najpowszechniejszych materiałów wykorzystywanych w stolarstwie. W szczególności cenione za lekkość oraz wytrzymałość, łatwe w obróbce, stosowane są zarówno do budowy korpusów i wykonywania frontów lakierowanych i matowych. Idealnie gładka powierzchnia pozwala na swobodne malowanie oraz naklejanie odpowiednich laminatów, nadających meblom estetycznego wyglądu. Szerokie zastosowanie znajdują także w sektorze budowlanym. Niska cena oraz optymalna redukcja odpadu podczas cięcia elementów na wymiar to atrakcyjne rozwiązanie we współczesnej branży meblarskiej.

Płyty wiórowe – szeroki wybór materiału

wiórowy eggerDostępne na rynku płyty wiórowe mają zróżnicowaną grubość. Z związku z tym nadają się do produkcji mebli o różnych standardach. Użyteczne zarówno podczas budowy korpusu mebla, den szuflad, czy blatów kuchennych. Szeroki wybór grubości pozwala na swobodne zagospodarowanie dostępnej powierzchni i grubości ścianek mebla względem powierzchni. Płyty wykorzystywane są także podczas produkcji frontów meblowych, zarówno matowych jak i lakierowanych. Idealna, gładka powierzchnia, pozbawiona zadziorów, w znaczącym stopniu ułatwia pracę z tym materiałem. Klej wiórowy egger, który firma wykorzystuje podczas produkcji płyt zapewnia maksymalną wytrzymałość oraz twardość tego produktu. Płyty wiórowe charakteryzują się miękkimi bokami oraz twardym środkiem, co przekłada się na łatwość obróbki i znacząco ułatwia pracę z tym materiałem. Dzięki temu możliwe jest naklejenie laminatu bez obawy na różnego rodzaju odkształcenia. Istnieje możliwość zamawiania płyt na konkretny wymiar, co dodatkowo skraca czas pracy podczas produkcji mebli. Płyty wiórowe, o różnej grubości, mają szerokie zastosowanie w sektorze meblarskim. Wykorzystywane są przede wszystkim podczas mebli kuchennych i łazienkowych, jako elementy zabudowy, czy materiał stosowany podczas tworzenia szaf przesuwnych. Płyty o grubości 36mm najczęściej wykorzystywane są jako blaty kuchenne lub elementy konstrukcyjne łóżek i biurek.

Płyty wiórowe to najpopularniejszy materiał, wykorzystywany podczas produkcji mebli. Lekkie, łatwe w obróbce oraz wytrzymałe, świetnie nadają się do tworzenia różnego rodzaju zabudowy. Idealnie gładka powierzchnia pozwala na tworzenie estetycznych i eleganckich mebli, dodatkowo umożliwia produkowanie frontów, w tym frontów lakierowanych. Brak zadziorów umożliwia sprawną obróbkę oraz odpowiednie przygotowane materiału pod gotowy produkt, w znaczącym stopniu umożliwia obklejenie płyty laminatem.