Po założeniu firmy poszukałem księgowej

 

Dokładnie pamiętam dzień, w którym założyłem własną firmę. Postanowiłem, że zajmę się zarobkowo sprzedażą ubrań. Do prowadzenia takiego biznesu musiałem założyć własną działalność gospodarczą. Jedyne co wiedziałem to, że dobrej jakości ubrania będę sprowadzał z innych krajów. Poza tym nie miałem bladego pojęcia o prowadzeniu własnej firmy. Miałem tylko świadomość tego, że formalności z tym związanych jest bardzo sporo. Pierwsze co zrobiłem to znalazłem dobrą księgową. Potem już było z górki.

Dobrą księgową znalazłem z polecenia

księgowa tarnowskie góryZanim zacząłem zarabiać pieniądze jako prawdziwy przedsiębiorca porozmawiałem o prowadzeniu firmy ze swoimi znajomymi. Miałem akurat wielu takich znajomych, którzy już aktywnie działali jako przedsiębiorcy. To było dla mnie bardzo wartościowym momentem, bo wiele się od nich dowiedziałem o tym jak to jest być przedsiębiorcą. W każdym razie miałem to szczęście, że jeden z moich kolegów polecił mi księgową. Bo tak naprawdę to wiedziałem o prowadzeniu firmy tylko to, że potrzebuję dobrej księgowej. I dzięki koledze dowiedziałem się, że pewna księgowa Tarnowskie Góry to osoba najbardziej kompetentna w całej branży. A przecież wiadomo, że za rozliczenia podatkowe i wszelkie inne odpowiada przedsiębiorca, który jest właścicielem firmy. Tak więc księgową trzeba było znaleźć taką, której można naprawdę zaufać jeśli chodzi o wszystkie firmowe sprawy. Teraz po wielu latach prowadzenia swojej firmy wiem, że tamten dzień rozmowy z kolegami był bardzo ważny dla całej mojej przyszłości. Bo księgowa, którą wówczas mi polecono, prowadzi sprawy mojej firmy cały czas bez przerwy. I mogę być w stu procentach pewny, że wszystko jest rozliczone tak jak należy. Poza tym nie muszę się martwić o wszelkie terminy płatności ubezpieczeń, podatków czy składek za pracowników. Wszystko mam zawsze rozliczone na czas i nie muszę o niczym pamiętać, bo o wszystkim przypomina mi moja księgowa. Dzisiaj moja firma jest naprawdę dużym przedsiębiorstwem i cieszę się, że kiedyś posłuchałem rady bardziej doświadczonych ode mnie osób.

Kiedy rozmawiam teraz ze znajomymi, którzy zastanawiają się nad założeniem własnej firmy, to zawsze staram się im pomóc i doradzić w wielu aspektach związanych z byciem przedsiębiorcą. Przede wszystkim staram się tym znajomym wytłumaczyć, że prowadzenie władnej firmy nie jest niczym trudnym. Polecam im moją księgową, którą uważam za najmądrzejszą osobę w branży. Cieszę się, że mogę pomóc innym, bo sam w podobnych okolicznościach skorzystałem z pomocy swoich znajomych.