Podświetlana klawiatura dla graczy

 

Do grania nie była wymagana żadna zaawansowana klawiatura, gdyż nawet najprostsze modele pozwalały na zabawę z ulubionymi tytułami bez żadnych większych utrudnień, choć zdecydowana większość kolegów z drużyny preferowała sprzęt dedykowany dla graczy. Podczas gdy podstawowe odmiany klawiatur były w zupełności wystarczające na początek, to po pewnym czasie okazywały się niewygodne, zwłaszcza podczas grania w gry o bardzo skomplikowanym systemie sterowania. Nie były też one szczególnie odporne na uszkodzenia, jakie nieraz zdarzały się podczas korzystania z komputera.

Zaawansowane klawiatury dla profesjonalnych graczy

wytrzymała klawiatura mechaniczna podświetlanaUpadek klawiatury z biurka zdarzał się nawet najostrożniejszym graczom, i dla sprzętu standardowego mógł być dość szkodliwy, gdyż klawiatury podstawowe nie należały do najodporniejszych, i nawet najmniejsze uszkodzenie mogło całkowicie wyłączyć je z użytku. U większości kolegów z drużyny, na stanowisku gamingowym standardem była więc wytrzymała klawiatura mechaniczna podświetlana, zazwyczaj pochodząca od jednego z renomowanych producentów sprzętu komputerowego. Klawiatury te bowiem były o wiele bardziej odporne na wszelkie uszkodzenia, bardzo dobrze znosząc użytkowanie przez nawet najbardziej nieostrożnych graczy, zabrudzenia, czy nawet zalanie, gdyż niektóre modele posiadały szczelną, wodoodporną obudowę, osłaniającą wnętrze sprzętu tak przed zalaniem, jak i przed nadmiernym zawilgoceniem. Wytrzymałość owych klawiatur szła często w parze z ich wygodą, gdyż w przeciwieństwie do podstawowych odmian posiadały one nie tylko wygodniejszy układ klawiszy, ale były również szersze i większe, co zdecydowanie przydawało się graczom o nieco większych gabarytach. Grupowanie klawiszy było ogromnym ułatwieniem podczas gry w tytuły o niezbyt przemyślanym układzie sterowania, a naturalne ułożenie dłoni na klawiaturze pozwalało na długie rozgrywki bez nadmiernego męczenia rąk, i umożliwiało uniknięcie wielu błędów, wynikających z niewygodnego układu klawiszy.

Dodatkowe funkcje, takie jak podświetlenie, programowalne klawisze dodatkowe czy możliwość konfiguracji wysokości i położenia klawiatury na biurku były drobnymi udogodnieniami, które mimo wszystko znacznie poprawiały komfort i przyjemność z grania. Najlepsze modele klawiatur, posiadające wszystkie dodatki bywały dość kosztowne, aczkolwiek prostsze modele o nieco bardziej podstawowej konstrukcji bywały często tak samo wygodne i zdecydowanie bardziej funkcjonalne niż bazowe modele klawiatur, toteż wybranie klawiatury nie było szczególnie trudne.