Polecane restauracje w Białymstoku

 

Polska jest pięknym i zróżnicowanym krajem, nie tylko pod względem geograficznym, ale i kulinarnym. Odmienne od siebie regiony odznaczają się charakterystycznymi dla siebie tradycjami i zwyczajami, które po części zachowały się aż do dzisiaj. Jednym z ciekawszych miejsc, którego dania wiele zaczerpnęły z kuchni położonej na wschód Litwy, jest Podlasie. Białystok to najbardziej znane miejsce tej części Polski, które oferuje przyjezdnym gościom smaczne i tradycyjne potrawy.

Co warto zamówić w białostockiej restauracji?

dobra restauracja w białymstokuBiałystok to najbardziej znane miasto położone na terenie Podlasia. Tutejsza infrastruktura, uczelnie, instytucje naukowe czy dobrze rozwinięta gospodarka sprawia, że miejsce te uznawane jest za centrum całego regionu. Niezwykły klimat i duża liczba cennych zabytków ma ogromny wpływ na sporą liczbę turystów odwiedzających to miasto każdego roku. Bezpośrednio sprawia to, że w Białymstoku bardzo dobrze rozwinięta jest baza nie tylko noclegowa, ale i gastronomiczna. W samym mieście znajdziemy kilkaset restauracji i pomniejszych knajp, w których można dobrze i smacznie zjeść. W zależności od preferencji gości możemy wybierać spośród tych znanych, jak i bardziej kameralnych miejsc, które urzekną nas klimatem i sprawią, że poczujemy się tak, jakbyśmy wyjechali za wschodnią granicę kraju. Dobra restauracja w Białymstoku wyróżnia się profesjonalnym personelem zarówno na sali, jak i w kuchni. Znajdziemy tutaj dania z całego świata oraz te, które wyróżniają Podlasie na tle innych regionów Polski. Prócz prostych polskich smakołyków możemy odwiedzić miejsca, w których skosztujemy włoskiej, meksykańskiej, francuskiej czy azjatyckiej kuchni. Do najbardziej znanych potraw północno – wschodniej części kraju z pewnością możemy zaliczyć kartacze, babkę ziemniaczaną, kiszkę oraz zaguby. Są to dania składające się głównie z ziemniaków, które zachwycają smakiem i pozwalają wczuć się w tutejszy klimat. Dla miłośników słodkości dobrą propozycją do spróbowania jest sękacz, marcinek oraz mrowisko, które są typowymi przysmakami w tej części Polski.

Restauracje w Białymstoku cechują się dobrym smakiem i profesjonalną obsługą. Serwowane tutaj dania odznaczają się najwyższą jakością, która z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom. Tutejsza gastronomia oferuje nam zarówno dania kuchni z całego świata, jak i te charakterystyczne dla Podlasia. Do najsmaczniejszych potraw regionu zalicza się kiszkę i babkę ziemniaczaną, zaguby, kartacze oraz sękacza.