Polecany zegarek wojskowy

W pracy nie uznajemy sprzętu o niedostatecznej wytrzymałości, a każdy element wyposażenia musi spełniać nasze wygórowane wymagania, albo nie zostaje przyjęty do inwentarza. Często zdarza się nam więc testować najróżniejsze wyposażenie wojskowe, i oceniać jego przydatność w praktyce, podczas działań bojowych. Niedawne dodanie zegarków wielozadaniowych do wyposażenia było bardzo ciekawym rozszerzeniem, gdyż wszyscy znaliśmy możliwości takowych urządzeń, i ich przydatność w wielu sytuacjach.

Najnowocześniejszy zegarek dla służb mundurowych

wytrzymały garmin tactix delta solarZegarki sportowe i wielozadaniowe sprawdzały się w wielu różnych zastosowaniach, aczkolwiek ich wytrzymałość była na tyle niska, by nigdy nie trafiły one do wyposażenia oddziałów wojskowych, niejednokrotnie pracujących w najtrudniejszych warunkach, w których takie zegarki mogłyby łatwo ulec zniszczeniu. Do naszego inwentarza trafił jednak bardzo trwały i wytrzymały Garmin Tactix Delta Solar, który od razu okazał się urządzeniem bardzo wygodnym, ale również i bardzo przydatnym podczas pracy w terenie. Na dodatek, w zupełności spełniał wszystkie nasze wyśrubowane wymagania, których oczekiwaliśmy od wyposażenia oddziału. Zegarek ten mógł być używany w każdej pogodzie, gdyż miał wodoszczelną obudowę, pozwalającą nie tylko na pracę w deszczu, ale również zanurzenie nawet do dwudziestu metrów. Mocna obudowa, częściowo wykonana z tytanu, znosiła doskonale wszystkie, nawet najmocniejsze uderzenia, i nacisk około pięciu ton. Co najciekawsze, zegarek ten mógł być ładowany zarówno poprzez podpięcie do dedykowanej ładowarki, jak również poprzez wystawienie na promienie słoneczne, i ładowanie z użyciem paneli fotowoltaicznych, jakie znajdowały się w wewnętrznej części obudowy zegarka. Taka metoda ładowania baterii oznaczała, iż zegarek mógł być wykorzystywany w praktycznie każdym miejscu, a jedynym ograniczeniem jest dostęp do słońca. Jest jednym z niewielu urządzeń mających taką funkcję, a jej przydatność jest oczywista, dlatego też z racji samej jej obecności owy zegarek należy do znacznie lepszych niż jakiekolwiek konkurencyjne urządzenia wielozadaniowe.

Testowaliśmy owy zegarek w najróżniejszych warunkach, w bardzo dużej wilgotności, wysokich temperaturach czy w bardzo niskich, i za każdym razem spisywał się tak samo dobrze, niezależnie od zadania, jakie miał spełniać. Stał się więc stałym elementem wyposażenia oddziału, a do zastosowań cywilnych nadaje się równie dobrze jak do wojskowych, dlatego często polecamy go znajomym spoza kręgów wojskowych.