Pomoc sekretarki przez Internet

 

Coraz częściej osoby, które prowadzą jednoosobową działalność zaczynają zauważać, iż wszystkich zadań do wykonania jest coraz więcej, natomiast czasu jest coraz mniej. W takim razie warto zastanowić się nad tym, żeby zacząć delegować część zadań, aby faktycznie móc nie tylko skupić się na najważniejszych zadaniach, ale też mieć trochę czasu wolnego dla siebie. Niestety osoby, które nie umieją delegować, często popadają w tzw. pracoholizm, co oczywiście negatywnie odbija się na ich życiu prywatnym.

Jak skorzystać z pomocy w firmie online?

wirtualna asystentka osobistaOkazuje się, że wcale nie musimy nikogo zatrudniać na pełen etat. Co zresztą dla wielu przedsiębiorców jest jeszcze poza zasięgiem możliwości. Chociażby z tego względu, że z zatrudnieniem pracownika wiążą się bardzo wysokie koszty. Natomiast rozwiązaniem problemów z brakiem osoby do wypełnienia części zadań, jest wirtualna asystentka osobista. Taka osoba jest samozatrudniona, zatem możemy jej powierzyć dowolne obowiązki i to w dowolnym wymiarze godzin. Nie musimy się zobowiązywać do tego, by oddawać jej wszystkie swoje zadania. Ale z drugiej strony może okazać się, że osoba, która zajmie się naszymi zadaniami przez jedną godzinę w ciągu dnia, pomoże nam nie tylko odblokować wolny czas, ale nawet pomoże w rozwinięciu firmy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie jeżeli zależy nam na skupieniu się na naprawdę ważnych rzeczach, które są zależne wyłącznie od nas. Natomiast pisanie różnych ofert, umawianie spotkań, czy też nawet wystawianie faktur, możemy pozostawić osobie, która tym się wyłącznie zajmuje. Jest to jak najbardziej rozsądne rozwiązanie, szczególnie że wtedy taką asystentkę opłacamy za godziny jej pracy lub też za wykonane konkretne zadania. W zamian otrzymujemy fakturę, którą możemy spokojnie wpisać w koszty prowadzenia działalności. Zatem takie delegowanie wirtualnej pomocnicy będzie miało jak najbardziej bardzo dużo plusów. W takim razie warto zacząć poszukiwania odpowiedniej osoby, którą znajdziemy oczywiście za pośrednictwem Internetu.

Mając już wybraną osobę, powinniśmy się dokładnie zastanowić nad tym, jaki zakres obowiązków chcemy jej rzeczywiście powierzyć. Musimy mieć pewność, że jest to osoba kompetentna, której faktycznie możemy zaufać. W innym przypadku możemy naprawdę się nie tylko zawieść, ale jednocześnie ponieść przykre konsekwencje związane z prowadzeniem firmy. Dlatego zawsze warto szukać takiej osoby, która ma w tym temacie nie tylko bardzo duże doświadczenie, ale również pozytywne opinie.