Poszukiwania dobrego czyściwa przemysłowego

Prowadzę własną restaurację. Jest to nowy lokal i cały czas pracuje nad jej usprawnieniem. Ostatnio postanowiłam przejść z wielorazowych ścierek i ręczników na czyściwo jednorazowe. Uznałam, że jest to bardziej ekonomiczne i przede wszystkim bardziej higieniczne. Zaczęłam się rozglądać na rynku nad różnymi czyściwami przemysłowymi. Zależało mi na tym, aby wybrać coś ekonomicznego i porządnego, a przede wszystkim uniwersalnego, gdyż w lokalach gastronomicznych było duże zapotrzebowanie na tego typu środek czystości.

Zdecydowałam się na wydajne czyściwo przemysłowe

czyściwa przemysłoweZapytałam mojej znajomej, która również prowadziła lokal gastronomiczny jakie poleca czyściwa przemysłowe. Odparła, że sama jest wielką fanką takich jednorazowych czyściw. Jest to wydajne i ekonomiczne, ponieważ czyściwa są tanie, można odliczyć sobie od ich kupna podatek VAT, a poza tym są wydajne i uniwersalne. Poleciła mi specjalne czyściwo przemysłowe, przypominające ręcznik papierowy. Ona sama korzysta z niego w swojej restauracji. Jest to celulozowy papier sprzedawany w dużych rolkach, nawet po 200 metrów. Rekomendowała mi w szczególności papier kilkuwarstwowy, ponieważ jest on najbardziej wydajny. Takie czyściwo jest uniwersalne. Może służyć do wycierania rąk, stołów, plam na podłodze czy odsączania potraw smażonych na głębokim tłuszczu. Należy tylko wrócić uwagę na to, że taki papier powinien być atestowany i dopuszczony do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Kolejną jego zaletą jest fakt, że jest bardzo chłonny, posiada dużą absorpcję wody i innych płynnych substancji. Absorpcja wody jest wzmocniona dodatkowo przez gofrowanie czyściwa. Dzięki tak wysokiej chłonności czyściwo jest ekonomiczne, ponieważ ogranicza się jego zużycie. Taką dużą rolkę, można zamontować w specjalnym podajniku na papier, dzięki czemu uzyskuje się efekt łatwego dozowania odpowiedniej ilości czyściwa. Zachęcona przez znajomą, postanowiłam spróbować tego typu czyściwa w mojej restauracji. Zamówiłam czyściwo bezpośrednio u producenta.

To był bardzo dobry wybór. Już na początku korzystania z tego typu czyściwa przemysłowego, że jest to świetny sposób na oszczędności w firmie i zachowanie higieny. Zakupiłam papier atestowany, dlatego był on dla mnie uniwersalny. Sprzątanie tego typu czyściwem było szybkie i sprawne. Zarówno kelnerzy jak i kucharze byli zadowoleni z tego typu czyściwa. Była to duża odmiana od stosowanych do tej pory ścierek i szmatek, które trzeba było ciągle prać. Ja również jestem zadowolona z tego, że takie czyściwo można kupić w bardzo niskiej cenie.