Profesjonalizacja transportów motocyklowych

 

Coraz więcej osób sprowadza z Anglii do Polski motocykle. Dzieje się tak głównie za sprawą konkurencyjnych cen motocykli. Za podobne egzemplarze w Polsce trzeba byłoby zapłacić więcej. Do tego, w Anglii występują egzemplarze motocyklowe, których dostępność na Kontynencie jest bardzo ograniczona. Co więcej, procedura transportu i formalności związane z transportem i z zarejestrowaniem pojazdu w Polsce jest bardzo prosta. Wszystko to sprzyja rozwojowi tego kierunku i tego biznesu.

Na co zwrócić uwagę przy transporcie motocyklu?

profesjonalny transport motocykli z anglii do polskiNa rynku pojawiły się firmy oferujące profesjonalne doradztwo z zakresie transportu motocykli z Anglii do Polski. Co więcej, wykształciła się również profesjonalna dziedzina zajmująca się transportem motocykli, świadczące profesjonalny transport motocykli z Anglii do Polski. Firmy tego typu przewidują organizację całej strony formalnej związanej ze sprowadzeniem motocyklu do Polski. Jest to dosyć duże wyzwanie, ponieważ okazuje się, że motocykl w pewnych okolicznościach jest materiałem niebezpiecznym jako całość. Motocykl nie może np jechać w pełni zatankowany. Jeżeli wysyłamy go transportem drogowym to inne będą regulacje dla przewozów motocykli, a inne będą jeżeli będziemy chcieli przewieźć motocykl drogą morską. Co do zasady, istnieje możliwość przewozu motocykli również samolotami. Istnieli na polskim rynku tacy przewoźnicy, dla których nie było to problemem i do tego motocykle te mogły lecieć samolotami pasażerskimi. W transporcie lotniczym bak paliwowy motocyklu może być wypełniony jedynie w 1/4. Należy odpowiednio zabezpieczyć akumulator przed zwarciami oraz wyłączyć wszystkie urządzenia alarmowe. Oczywiście, jest to opcja zdecydowanie droższa. Obecnie, najwięcej motocykli z Anglii przewozi się drogą lądową, za pomocą tradycyjnego transportu drogowego. Nasz motocykl powinien być u nas najpóźniej w 3-4 dni. Są również firmy, którym transport zajmuje 1-2 dni. Usługa jest oczywiście, odpowiednio droższa, ale będziemy mogli się cieszyć naszym motocyklem już do 48 godzin od nadania przesyłki.

Tematyka zorganizowania profesjonalnie transportu motocykla jest bardzo szeroka i zahacza o przynajmniej kilka dziedzin: czas oczekiwania na przesyłkę, obsługę formalności transportowych, bezpieczeństwo przesyłki, a także cenę transportu. Oczywiście, musimy pamiętać, że profesjonalne przygotowanie do transportu i sam profesjonalny transport to usługa, za którą będziemy musieli odpowiednio zapłacić. Jednak dzięki temu unikniemy nieprzewidzianych zdarzeń, a nasz transport bezpiecznie i w terminie dotrze do punktu docelowego.