Profesjonalizm i praktyczność – akcesoria do paznokci

 

Piękne paznokcie to właściwie jedna z podstaw dobrego wyglądu. Umyte i uczesane włosy, nakremowana twarz, miękka skóra, czyste ubrania i ładne dłonie. Te oczywiste elementy sprawiają, że wyglądamy po prostu porządnie – tak, jak się powinno wyglądać. Niektóre kobiety lubią dodać makijaż i biżuterie, ale to już bardziej coś, co dodaje blasku niż zapewnia w każdej sytuacji miły dla oka wygląd. Jak jednak dbać o paznokcie? Same przycinanie ich zwykłymi nożyczkami to zdecydowanie, naprawdę zdecydowanie za mało. Od czego więc zacząć? 

Praktyczne akcesoria, zapewniające profesjonalizm

praktyczne profesjonalne cążki do skórekNiektórzy mogą pomyśleć, że od lakieru – ale lakier to tak naprawdę końcówka, uwieńczenie całej pracy. Rzecz jasna, może to być nawet lakier bezbarwny czy po prostu odżywka (nawet lepiej), ale mówienie teraz o lakierze, to jak zaczynanie historii od samego końca. Zacznijmy zatem od skórek – tych, które mogą zepsuć nawet najbardziej wyszukany i doskonale zrobiony manicure. Po pierwsze zaopatrzmy się w praktyczne profesjonalne cążki do skórek. Takie cążki to podstawowy element kosmetyczki, gdy chcemy mieć ładne paznokcie. Muszą być wystarczająco ostre, by przecinać skórki, a nie łapać je i ciągnąć w górę. Opisany zabieg jest makabryczny w skutkach dla wyglądu palców. Mamy wtedy poszarpaną, jeszcze bardziej widoczną skórę, która obserwatora może wręcz psychicznie zaboleć. Dlatego zawsze patrzymy na ostrość. Cążki, jak wszystkie inne ostre narzędzia, mogą się stępić – dlatego warto je od czasu do czasu naostrzyć. Musimy też zwrócić uwagę na ich rozmiar i model – na rynku są dostępne przeróżne opcje, które możemy dopasować do siebie, zwłaszcza pod kątem wielkości. Każda z nas ma trochę inne dłonie i trochę inne paznokcie, ale też swoje własne preferencje. Oczywiście, najlepiej by było, gdyby cążki cięły suche skórki w całości i żebyśmy nie musiały tego poprawiać kilkukrotnie – od tego, czy tak będzie czy nie, zależy nie tylko nasza praktyka, ale również i dopasowany do nas model urządzenia. Gdy skórki są już wycięte, używamy kremu – by skóra szybciej się zregenerowała i, co najważniejsze – zregenerowała się już mięciutka i piękna.

Cążki to tak bardzo podstawowy element, że bez niego wszystkie inne starania mogą spełznąć na niczym. Gdy dobierzemy odpowiedni model i nabierzemy wprawy w używaniu, nasze palce będą prezentować się znakomicie. Dbając o nakremowanie, dbamy o elastyczność skóry. Tak przygotowane palce są gotowe na przyjęcie dalszych procedur – odżywki, bazy i lakieru. Jednak nawet z samą odżywką nasze paznokcie będą przepiękne i schludne.