Profesjonalne holowanie auta w Poznaniu

Nie każdy o tym wie, że wymagania techniczne odnośnie pojazdu holującego i holowanego to coś, przy czym wielu kierowców popełnia błędy. Z pewnością Poznań jest miastem, w którym holowanie auta odbywa się w sposób prawidłowy. Wystarczy zaznaczyć, że pojazd holujący musi mieć włączone światła mijania, a żaden nie może mieć włączonych świateł awaryjnych.

Jak powinno wyglądać fachowe holowanie auta?

holowanie poznańZ jednej strony wydaje się oczywiste, że połączenie pojazdów powinno sprawić, że odczepienie się od holu podczas jazdy staje się niemożliwe. Jakie są zasady, jeśli chodzi o holowanie poznań? Trójkąt ostrzegawczy powinien być zamontowany po lewej stronie na zewnątrz pojazdu, a nie pośrodku i położony za tylną szybą. W momencie niedostatecznej widoczności powinien mieć ponadto włączone światła pozycyjne. Trójkąt można zastąpić urządzeniem wysyłającym żółte sygnały błyskowe, widoczne dla innych uczestników ruchu. Mowa o tzw. kogutach. Odległość między pojazdami musi wynosić nie więcej niż 3 m przy połączeniu sztywnym lub od 4 m do 6 m przy połączeniu giętkim. Połączenie też należy oznakować na przemian pasami białymi i czerwonymi albo przywiązać do niego chorągiewkę barwy żółtej lub czerwonej. Tego drugiego przepisu prawie nikt nie przestrzega, a mimo wszystko jest on istotny z punktu widzenia bezpieczeństwa. O ile normalne wydaje się, że pojazd holujący powinien być w pełni sprawny technicznie, to holowany sprawny technicznie nie jest już z założenia. Powinien mieć natomiast sprawny układ kierowniczy i hamulcowy, chyba że sposób holowania wyklucza użycie tych mechanizmów. Aczkolwiek nawet na połączeniu sztywnym, w pojeździe holowanym powinien być sprawny minimum jeden obwód hamulcowy. W sytuacji, w której praca któregokolwiek z tych układów jest uzależniona od pracy silnika, to oczywiście silnik musi być uruchomiony podczas holowania. Powinniśmy pamiętać o tych paru zasadach, jeżeli chcemy prawidłowo odholować auto. Zasady te są bardzo istotne i gwarantują nam jego bezpieczne odholowanie, bez narażania auta na dodatkowe kolizje.

Pojazdy nie mogą przekraczać prędkości 60 km/h poza terenem zabudowanym i 30 km/h w terenie zabudowanym. Warto zwrócić uwagę że holowanie z prędkością 80 km/h w terenie zabudowanym może się zakończyć odebraniem prawa jazdy kierującego holującym pojazdem. Warto zwrócić uwagę na wszelkie kwestie, które związane są z prawidłowym holowaniem auta, ponieważ źle zabezpieczone auto podczas holowania może stworzyć niebezpieczeństwo na drodze a jest ono dla nas najważniejsze.