Profesjonalne woskowanie samochodu

Karoseria w samochodzie jest narażona na korozje i inne rzeczy. Dlatego powinniśmy o nią bardzo dokładnie dbać, aby nie dopuścić zbyt szybko do takich sytuacji. Dlatego wiele osób woskuje samochód, albo używa pasty polerskiej w celu ochrony lakieru. Jednak wosk jest bardziej dłutowały i lepiej się sprawdza jako ochrona karoserii samochodu. Jednie przy stosowaniu wosku trzeba mieć doświadczenie, natomiast z pastą polerską każdy sobie poradzi. Jednak efekty nie będą tak dobre jak w przypadku wosku.

Zalety wosku stosowanego do samochodu

wosk fusso 99Bardzo dużo miłośników motoryzacji dba o swój samochód jak o własne dziecko. Jest to dla nich oczko w głowie. Starają go się dopieszczać, aby cały czas wyglądał jakby dopiero wyjechał z salonu. Dlatego wiele osób woskuje samochód specjalnie przeznaczonym do tego woskiem. Wosk fusso 99 tworzy ochronną powłokę, która utrzymuje się nawet do roku czasu. Jest to hydrofobowa powłoka. Wosk fusso 99 jest przeznaczony do czarnych samochodów, albo bardzo ciemnych. Lakier, który zostało odpowiednio nawoskowany posiada bardzo śliską powłokę, która utrudnia gromadzenie się każdego rodzaju brudu. Również powłoka jest odporna na działanie kwaśnych deszczów, które spływają po powłoce a także jest odporny na działanie innych bardzo szkodliwych czynników. Wosk stosuje się w celu zabezpieczenia lakieru na długi czas. Pozwala on utrzymać samochód na zewnątrz w czystości zdecydowanie dłużej. Wosk sprawia, że lakier tak szybko nie blaknie, pozostaje w pierwotnym kolorze przez długi czas, a dodatkowo pozostawia połysk. Do wosku zawsze jest dołączona gąbka, która służy do rozprowadzenia wosku po karoserii samochodu. Przed woskowaniem samochodu ważne jest, aby dokładnie wymyć samochód. Nie może na nim znajdować się żaden najmniejszy nawet pyłek. Następnie samochód musi być wysuszony. Dopiero później można przejść do woskowania samochodu. Jednak ważną kwestią jest aby nie nakładać wosku kolistymi ruchami, a jedynie można go rozprowadzić po linii prostej.

Ogólnie bardzo dużo osób decyduje się na woskowanie samochodu. Lakier wówczas dłużej pozostaje błyszczący. Woskowanie na początku wymaga pewnego doświadczenia, albo przynajmniej znajomości podstawowych zasad. Jednak z czasem woskowanie wydaje się prostą czynnością. Wosk specjalnie przeznaczony do samochodów można kupić w sklepach samochodowych. Koszt zakupu to około sto dziesięć złoty za małą puszkę. Jednak biorąc pod uwagę, że jedno woskowanie wystarcza na cały rok to jedna puszka wystarczy na kilka lat.