Przydatny duży chlebak

 

Uwielbiam gotować i eksperymentować w kuchni. Z tego względu moja kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem w moim domu. W urządzenie jej włożyłam bardzo dużo serca i pracy, chciałam bowiem, żeby była jak najbardziej funkcjonalna i przystosowana do moich własnych, indywidualnych potrzeb. W mojej kuchni jest zawsze nieskazitelny porządek (no, chyba, że właśnie jestem w trakcie kolejnego kulinarnego eksperymentu), a przy tym jest tam niezwykle przytulnie i miło i wszyscy uważają, że to najprzyjemniejsze pomieszczenie  w moim domu.

Chlebak wyposażony w bambusową deskę

duży chlebak z deską bambusowąUwielbiam również wszelkiego rodzaju gadżety do kuchni, zarówno te designerskie, jak słynna, ale niezwykle mało funkcjonalna wyciskarka do cytrusów (oczywiście taką mam i stoi w mojej kuchni w widocznym miejscu), jak i te mniej modne, a bardziej przydatne, jak chociażby zwyczajna stara suszarka do sałaty. Takich gadżetów mam całe mnóstwo i ciągle poluję na nowe. Szukam takich, które uprzyjemnią i ułatwią mi pracę w kuchni. Ostatnio trafiłam na prawdziwy hit – na duży chlebak z deską bambusową. Chleb jest dla mnie bardzo ważny, sama go piekę i nigdy nie marnuję ani okruszka. Aby długo zachowywał świeżość, przechowuję go w bardzo szczelnych chlebakach. A ponieważ mój stary chlebak upadł mi bardzo nieszczęśliwie i cały się połamał, musiałam jak najszybciej znaleźć nowy. I natrafiłam na to właśnie cudeńko – duży, bardzo szczelny chlebak, w którym pieczywo pozostaje bardzo długo świeże. Jest świeże aż do momentu, gdy nie zostanie zjedzone, tak więc nie zdarza się dzięki niemu wyrzucać pieczywa. Dodatkowo mój wspaniały chlebak jest wyposażony w bardzo przydatną deskę wykonaną z bambusa. Dzięki temu nie muszę szukać deski, kiedy pragnę przygotować sobie pyszne kanapeczki, bowiem wszystko mam w jednym miejscu. Wydawać by się mogło, że takie urządzenie musi być trudne w umyciu, jednak dzięki bardzo sprytnej konstrukcji łatwo jest rozmontować chlebak i odłączyć deskę, aby umyć poszczególne części. I do tego ta cena, bardzo korzystna. Uważam, że chlebak wart jest swojej ceny.

Chlebak jest bardzo przydatną rzeczą dla każdego, kto lubi jeść smaczne, świeże pieczywo jak najdłużej i nie być zmuszonym do marnowania go. Chlebak przedłuża świeżość chleba, a bywają też chlebaki – gadżety, które mogą być wyposażone na przykład w deskę do krojenia, co znacząco ułatwia przygotowanie sobie kanapek ze świeżutkiego pieczywa. Chlebak jest tak pomyślany, aby łatwo było go utrzymać w czystości dzięki demontażu elementów.