Remont nie musi być koszmarem!

Zawsze paraliżował mnie strach na samą myśl o remoncie. Mam w domu dwójkę niesfornych bliźniaków i bałam się, że prace nad renowacją pomieszczeń będą przedłużały się w nieskończoność, znacząco utrudniając nasze życie. Na szczęście dziś moje obawy są znacznie mniejsze, ponieważ udało mi się trafić na świetnych fachowców, którym mogę w pełni zaufać. Tylko dzięki współpracy z nimi zdecydowałam się na wyremontowanie w tym roku aż trzech pomieszczeń. Prace będą bardzo rozległe, jednak czuję, że tym razem będą mnie jedynie cieszyły.

Zaplanowanie remontu domu

remontyWydaje mi się, że jeśli chcemy bezstresowo przejść przez wszystkie etapy remontu naszego lokum, musimy przede wszystkim dobrze wszystko zaplanować. Istotne jest to, abyśmy spisali nasze oczekiwania na kartce, a następnie szczegółowo omówili je ze specjalistami. Osobiście zawsze przed rozpoczęciem jakiejkolwiek inwestycji dokładnie ją analizuję z moim zaufanym budowlańcem – Panem Przemysławem, dla którego remonty są chlebem powszednim. Obecny projekt zmian w moim domu jest bardzo szeroki, jednak mam pewność, że inwestycja zostanie przeprowadzona sprawnie i w pełni profesjonalnie. Planuję przede wszystkim zburzyć część ściany działowej, która łączy moją kuchnię z salonem. W ten sposób uzyskam większą przestrzeń do zagospodarowania i będę mogła z powodzeniem urządzać w swoim domu większe, rodzinne imprezy. Oczywiście taka zmiana pociąga za sobą szereg innych. Czeka mnie między innymi tworzenie nowych podwieszanych sufitów, wyrównywanie podłogi, kładzeni paneli oraz wymiana drzwi. W związku z gruntowną demolką planuję przy okazji wymienić wszystkie posiadane przeze mnie meble. Kiedyś byłaby przerażona taką wizją, jednak dziś bardzo mnie ona cieszy. Już nie mogę się doczekać końca inwestycji i zobaczenia jej efektów. Jestem przekonana, że Pan Przemysław bardzo szybko poradzi sobie wraz ze swoimi pracownikami z ukończeniem wszystkich etapów inwestycji. Wiem, że współpracuje z bardzo dobrymi fachowcami, a jego murarz należy do najlepszych w okolicy. Z czystym sumieniem mogę każdemu polecić tę ekipę.

Remont mieszkania nie musi być dla nas czymś stresującym. Ważne, abyśmy zlecili takie zadanie osobom, którym w pełni możemy zaufać, ponieważ już wiemy, że pracują one rzetelnie. Warto poczuć przyjemność z dokonywania zmian w bliskiej nam, domowej przestrzeni. W pełni możemy jednak czerpać taką radość tylko wówczas, gdy wszelkie detale inwestycji bardzo dokładnie wcześniej obmyślimy i na bieżąco będziemy śledzili postępy dokonywanych prac.