Równe zęby dzięki wizytom u ortodonty

 

Niektóre dzieci zbyt długo korzystają ze smoczka lub zastępują je ssaniem kciuka, co niekorzystnie wpływa na zgryz najmłodszych. Podłoże wad zgryzu wynika także z czynników genetycznych. Zęby, które rosną w nieprawidłowy sposób to poważny problem, bowiem może powodować on szereg nieprzyjemnych następstw. Pierwsze, co rzuca nam się w oczy to nieestetyczny wygląd, bowiem dzieci z wadami zgryzu mają często odstającą szczękę, krzywe zęby, co może powodować odrzucenie ich i naśmiewanie się przez rówieśników.

Ortodonci specjalistami w zakresie wad zgryzu

najlepszy ortodonta w rzeszowieJednak wymieniony problem nie jest jedyny w przypadku wad zgryzu. Może on być przyczyną próchnicy, bowiem zbyt ciasno ułożone zęby utrudniają ich dokładne szczotkowanie, co może prowadzić do ubytków. Poza tym nieprawidłowy zgryz może powodować problemy z wymową, które utrudniają codzienne funkcjonowanie w szkole oraz grupie rówieśników. Nieprawidłowe ułożenie zębów może stanowić także trudność w żuciu oraz odgryzaniu pokarmów. Jak widać problemów związanych z wadami zgryzu jest bardzo dużo, przekładają się one na problemy zdrowotne, a także na funkcjonowanie w społeczeństwie. Warto zatem na bieżąco monitorować zęby dziecka, a w razie wątpliwości odwiedzić ortodontę, który jest specjalistą w dziedzinie wad zgryzu. Warto zacząć działać już w dzieciństwie, bowiem wówczas zdecydowanie łatwiej i szybciej jest wyleczyć nieprawidłowości. Najlepszy ortodonta w Rzeszowie posiada całe grono zadowolonych pacjentów i warto umówić się do niego na wizytę. Po skontrolowaniu stanu uzębienia jest w stanie dostosować leczenie do każdego pacjenta. W zależności od wieku dziecka najczęściej stosowane są aparaty, dla młodszych dzieci są to takie, które są zakładane na noc, z kolei młodzież z reguły otrzymuje aparat stały. Niezależnie od tego, jak przebiega proces leczenia wymaga on częstych wizyt w gabinecie i stosowanie się do zaleceń ortodonty. W przypadku stałych aparatów niezbędne jest, by dokładnie szczotkować zęby, by zapobiec powstawaniu próchnicy, która jest częstym problemem u osób, które noszą aparat.

Nasze zęby są naszą wizytówką. Konieczne jest zatem, by dbać o nie i reagować szybko zawsze wtedy, kiedy coś nas niepokoi. Warto pamiętać, że mamy wpływ na powstawanie wielu wad, dlatego dobrze jest ograniczyć smoczki oraz butelki i starać się postępować w taki sposób, by zminimalizować powstawanie nieprawidłowości do minimum. Jeśli jednak mimo wszystko się pojawią nie warto martwić się na zapas tylko znaleźć dobrego ortodontę, który pomoże nam szybko pozbyć się problemów.